Paski – kochamy czy jednak nie?

Tego sezonu zostałyśmy dosłownie zasypane paskami. Widziałyśmy paski pionowe, paski poziome, wąskie i szerokie. Multikolor albo w wydaniu klasycznym, jako mix biało – czarny – jak w przypadku sukienki Viola. Wielbicielek takich zestawów jest chyba tyle samo, co przeciwniczek – te uważają, że paski pogrubiają i zaburzają proporcje figury.

Nie do końca jest to prawda, powinno się po prostu dopasować paski do własnej sylwetki i należycie dobrać części pozostałego stroju. Sukienki w paski znakomicie spiszą się na talii typu Cegła – bez wyraźnie zaznaczonej talii i biustu. Wszystkie kobiety o drobnej i chłopięcej figurze będą znakomicie wyglądały właśnie w sukienkach tego rodzaju.

Sukienki Andrzejkowe

Autor: Pandzior.pl
Źródło: Pandzior.pl

Sukienka o fasonie szmizjerki sprawdzi się znakomicie noszona, każdego dnia, pasek w talii zauważalnie uwydatni kształty – taka jest właśnie sukienka Christina.Prócz sukienek w sklepie internetowym Melanż na odnajdziemy też spódnice w paski i tuniki – także w paski. Takim przykładem cudownej tuniki może być tunika Florentyna. Znakomita na lato, rewelacyjnie reprezentuje się z gładkimi spodniami w kontrastowym kolorze. Bowiem paski na tunice są szerokie potrzebne jest ubranie wysokich szpilek – w ten sposób zrównoważymy sylwetkę. Przy wzorze tego typu powinniśmy uważać na długość tuniki – nie może być zbytnio długa – wówczas optycznie skróci nam nogi i zakłóci tym samym proporcje. Nie może być też zanadto krótka – tunika (tunika z baskinką) niebywale nas poszerzy. A przecież nie o dodatkowe kilogramy nam się rozchodzi.Tego lata odszukamy także mnóstwo spódnic we wzory, w tym w paski. Takimi przykładami są spódnica Jola i spódnica Eve. Obydwie spódnice w wyjątkowo wyglądają z gładkim topem są bowiem na tyle wzorzyste i tym samym wyraziste, że nie potrzebują mocnej oprawy.

Paski są nieodłącznym wzorem tkanin od lat i takim zapewne pozostaną. Rok rocznie możemy wybierać pośród wzorów i kolorów, w tym pośród printów roślinnych, czy zwierzęcych. Trzeba niemniej jednak podkreślić, że trend pasków jest jednym z najmocniej zarysowanych i … uwielbianych!