Ubrania, buty oraz różne akcesoria od producenta Pewex w okresie PRL

Pewex jest bardzo znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała bardzo szeroki wybór produktów. Między innymi oferowała ona ubrania damskie i męskie, obuwie, rozmaite przybory do domu i mieszkania itp.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex powstało w Warszawie w roku 1972.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej (https://www.naturalskinclinic.pl/kategoria/podologia/) szczegółowych danych dotyczących analizowanego tu artykułu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

Jego aktywność była określana jako naprawdę luksusowa, gdyż w pewexie można było dostać niemało różnorodnych artykułów, które normalnie w czasach PRL były trudno osiągalne.

pewex

Źródło: flickr.com

W pewexie można było zdobyć zarówno towary lokalne jak także zagraniczne, gdzie z reguły towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Pośród rozległego asortymentu można było odszukać takie rzeczy, jak alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, różne artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i wiele innych. Jednym słowem można ogłosić, że można tam było dostać praktycznie wszystko (szukasz oryginalnych rzeczy?–>).

Bezsprzecznie można stwierdzić, iż Pewex w czasach PRL należał do naprawdę renomowanych i wyróżnianych marek. Czasy PRL nie były proste i porządnie pamiętają to osoby, które w tamtych czasach się wychowywały, multum produktów było niezmiernie ciężko dostępnych a w wielu sklepach częstokroć można było natrafić na rozległe pustki. Nie tylko samo pozyskanie towarów było ciężkie, bo żeby coś kupić trzeba było czasami stać przez dużo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że podczas gdy powstał Pewex sytuacja ludzi niesłychanie się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

Historia marki Pewex jest niezwykle duża, z pewnością należałoby poznać kilka ciekawostek na ten temat.

Jeżeli taka problematyka Cię ciekawi, bez ociągania kliknij ten link. Opublikowana w tamtym miejscu oryginalna witryna (prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/) niewątpliwie także Cię zainteresuje!

Jak już nadmieniliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy został złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma ogromnie podupadała, niemniej wniosek zniesiono. Niemniej po jakimś czasie znów zaczęły nadciągać pokrewne wnioski, przez co w roku 1996 została przyrządzona ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w której część akcji zamieniono na wierzytelności.