Co kupić dla noworodka – niezbędne tekstylia

Narodziny dziecka to wspaniała wiadomość dla rodziców i bliskich. Sporo rodzin jeszcze zanim brzdąc się pojawi stara się skompletować najistotniejsze akcesoria, które będą niezbędne do codziennej pielęgnacji i zabaw z dzieckiem. Jeśli nie wiemy jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto wziąć pod uwagę takie artykuły, które są uniwersalne i z pewnością okażą się przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego rodzaju produktów są oczywiście pieluszki dla dzieci. Muszą być wykonane z delikatnego, a równocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku pod tym względem są pieluszki bambusowe. Produkowane są w stu procentach z włókna bambusowego, które wykazuje mnóstwo zalet jeśli mowa o produktach dziecięcych. Przede wszystkim pieluszki takie są niezwykle miękkie a jednocześnie chłonne – z ponad 50% większą skutecznością wchłaniają płyny niż standardowa bawełna. Surowiec posiada także właściwości antybakteryjne, co jest szczególnie ważne w przypadku nowo narodzonych dzieci. Nie drażni skóry i może być wykorzystywany również przy skórze alergicznej. Na dodatek pieluszki tego rodzaju zapewniają właściwości termoregulacyjne – latem gwarantują przewiewność, zimą natomiast utrzymują ciepło. Jest to więc bardzo praktyczne i korzystne rozwiązanie, stąd też jeżeli zastanawiamy się nad prezentem dla świeżo upieczonych rodziców najlepiej wybrać pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym rozwiązaniem jest również zakup przydatnych tekstyliów. Różnego typu puchate kocyki czy ręczniki dla dzieci będą jak najbardziej mile widziane, szczególnie, jeśli będą wykonane z najlepszej bawełny i nie będą posiadały niebezpiecznych dla skóry malca substancji. Tego rodzaju produkty są przeważnie różnokolorowe, posiadają motywy adekwatne dla chłopców i dziewczynek, zatem nie będziemy mieć kłopotu z zakupieniem atrakcyjnego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku noworodków, bowiem ich skóra jest wyjątkowo wrażliwa, więc produkty powinny być jak najwyższej jakości. Sporo tanich tekstyliów pochodzi z Chin, należy być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz zdecydować się na lokalnych producentów , przynajmniej jeżeli chodzi o pierwsze miesiące życia dziecka.