Proste zabiegi kosmetyczne – na czym polegają.

Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Niekiedy z najdrobniejszym detalami dotyczącymi naprawy naszej skóry, ciała, paznokci zwracamy się do zawodowców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej słynne w dzisiejszych czasach zabiegi. Tak naprawdę każdy z nas, przynajmniej raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy także nadpotliwość jako kłopot dzisiejszych czasów.

sprawdź więcej tutaj

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Epilacja to czasowe bądź trwałe pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos likwidowany jest wspólnie z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, w którym cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą z reguły wykonuje się w domu – epilacja najczęściej wymaga udania się do kosmetyczki. Wyróżnia się kilka wariantów epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja albo ultradźwięki. Nadpotliwość to temat bardzo wielu ludzi (wejdź po więcej informacji na stronę ) . Każdy toczy bitwę z potem, choć jego emitowanie to wymagany dla zachowania zdrowia bieg fizjologiczny. Pocenie się ochrania organizm przed przegrzaniem. Kłopot w tym, że u jednych skóra jest nieomal sucha nawet w upał, u drugich zaś wilgotna nawet w chłodny dzień. Nadpotliwość – następna strona – bowiem to osobista sprawa. Obrotnymi sposobami na walkę z poceniem to stosowanie antyperspirantów, gdy jednak te nie wspomagają warto siegnać po zasypki, czy też zastosować kurację (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni oraz stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii).


Z potem konkuruje się też od środka. Jego emitowanie ogranicza picie naparu z szałwii albo zażywanie ziołowych kapsułek. Pod opieką lekarza można używać leki osiągalne na receptę ( na nieszczęście mają skutki uboczne) lub kojące. Oczyszczanie twarzy z kolei jest przeznaczone m.in. dla jednostek z cerą tłustą oraz trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy męczącymi do usunięcia wągrami. Rozróżniamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na prostym, w pełni monitorowanym ścieraniu naskórka, powłoka po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni, czy oczyszczanie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega kreowaniu się nowych stanów zapalnych.

Każdy z zabiegów pomoże nam uporać się z kłopotami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie bardziej efektywny, dla drugich mniej. Dobrze jest jednak skorzystać z omawianych usług, żeby się o tym przekonać.