Jakie sekrety kryje Szklarska Poręba, czemu powinniśmy ją odwiedzić o w każdym czasie? Przekonaj się!

Choć jest miastem, zachwyca spokojem i wyjątkową atmosferą. Piękna okolica i wspaniała zabudowa czynią z niej najbardziej modny ośrodek turystyczny, którym mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce idealne do odpoczynku w górach, w jakim przez cały czas możesz aktywnie spędzać wspaniały czas w hotel Szklarska Poręba.

SPA

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Latem oczekują tu na turystów różne szlaki, dzięki którym jesteś w stanie odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej popularne Góry Izerskie. Zimą Szklarska Poręba jest kurortem perfekcyjnym dla tych, co mają zaplanowany rodzinny wyjazd na narty. Wiele wyciągów i ciekawe trasy zjazdowe, świetne trasy dla biegaczy – oto walory, którymi może zachęcić przyjezdnych Szklarska Poręba. Noclegi w stylowych pensjonatach, jak hotel BossaNova Szklarska Poręba oraz niecodzienna magia miejsca to kolejne atrybuty, które już od dawna doceniają miłośnicy turystyki. Jakiego rodzaju atrakcje czekają tu na turystów?

Jest ich naprawdę sporo.

Jeżeli chcesz, żeby tego typu artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę, do której link jest tu. Znajdziesz tam bardzo podobne informacje.

Karczma sądowa, historyczne kościoły i pamiętające dawne czasy pensjonaty – tak wygląda zabudowa miasta. Ogromną atrakcją jest Stara Chata Walońska, w której możemy zapoznać się z ziołami a także zasadami wypłukiwania złota. Miejscem także ciekawym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, w którym spotykają się aktualnie miejscowi artyści. Interesującymi zbiorami zachwyca muzeum, jakiego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, wyjątkowe zbiory ma również Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, jakich pasjonuje hutnictwo szkła (niezwykle istotna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), znaczną atrakcją może być wizyta w Leśnej Hucie. Nie brak także w granicach Szklarskiej Poręby lokalizacji interesujących dla miłośników wyjątkowych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z ciekawostek jest tu skałka zwana Chybotkiem oraz głaz, zwany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Symbolem Szklarskiej Poręby stał się jednak Wodospad Szklarki – niezwykle widokowy i odwiedzany przez każdą z wycieczek przyjeżdżającą w Karkonosze. Jego wysokość wynosi 13 metrów, a strumień opadającej wody wywiera na przyjezdnych duże wrażenie. Bardzo dużo uroku posiada także zlokalizowane przy wodospadzie schronisko, w którego gościnnych progach można wypocząć we wspaniałym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby jesteśmy w stanie się też wybrać na spacer do kolejnego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najbardziej wysoki wodospad w Sudetach (ma ażdwadzieścia siedem metrów), który zachwyca wielkim jarem i trzema naprawdę malowniczymi kaskadami. Już dziś planuj czas na zawitanie do Szklarska Poręba hotel.