W jaki sposób się zmieniał sprzęt służący do golenia przez minione lata, z jakiego powodu warto wrócić do starych technik

Zadbany mężczyzna to mężczyzna bez zarostu, to jedna z najważniejszych reguł która dotyczy odpowiedniego wyglądu. Obecnie, w epoce wieloostrzowych maszynek i golarek elektrycznych raczej nie będzie żadnego problemu. Producenci sprzętu co rusz dokładają kolejne ostrza do maszynek, pianki prawie że same wyskakują z pojemników, a jeżeli ktoś będzie chciał załatwić wszystko bez żadnego ostrza, to do wyboru będzie miał wiele urządzeń elektrycznych.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz wszystko to będzie kosztować, i to wcale niemało, przeciętny mężczyzna na akcesoria kosmetyczne wydaje kilkadziesiąt złotych, a w końcu to mężczyźni to połowa ludzi na ziemi. Niestety tego typu pogoń za kolejnym dołożonym paskiem nawilżającym czy ostrzem nie będzie w trosce o twarze panów, lecz o portfele firm produkujących. Dawniej kupując zestaw do golenia truefitt and hill miało się go na lata. Porządnie wykonany, z doskonałej jakości materiałów, wymagał jedynie wymiany żyletek na nowe.

Lecz przy takiej polityce światowe koncerny nie mogłyby zarabiać, a na maszynkach, które po jednym goleniu trzeba będzie wyrzucić zarobić już można faktycznie sporo. Obecnie coraz więcej panów uważa, że ileś tam ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać przy goleniu, i wracają oni do typowych maszynek na żyletki czy brzytew. Wprawdzie takie golenie zajmuje więcej czasu, bo trzeba przecież przygotować krem drharris, następnie rozprowadzić go delikatnym pędzlem Baxter California na twarzy, a dopiero na koniec delikatnie zgolić zarost.

Golenie to był rytuał, trwający niekiedy i pół godziny ale dawał on wiele satysfakcji i przyjemności. I współczesnym mężczyznom trochę tego brakuje, zauważyli oni że przez technologiczny postęp zaczęli coś tracić. Stąd też bierze się rosnąca popularność tradycyjnych sposobów golenia. Powstaje coraz więcej sklepów oferujących najróżniejsze brzytwy, maszynki i akcesoria, i cały czas zyskują one kolejnych klientów. Panowie wiedzą bowiem, że za takie golenie nie tylko będą musieli mniej zapłacić, lecz jego rezultaty będą znacznie lepsze.