Jak ubierać się, aby wyglądać szczupło

Która z nas nie pragnęłaby odjąć sobie paru niepotrzebnych kilogramów bez większego wysiłku? Oto parę najprostszych sztuczek, jakie bez wyciskania siódmych potów odejmą naszym kobiecym kształtom nieco nadmiaru. Kobiety kochają torebki, do ich zakupu nie trzeba żadnej z nas namawiać. O ile jednak chcemy wyglądać szczupło, powinnyśmy przestawić się na duże torebki.

Mokasyny

Autor: DEICHMANN
Źródło: DEICHMANN
To prosty trik, jaki polega na przestawieniu baczności gabarytami torby od większych bioder lub krągłego brzuszka. Działa tu reguła kontrastu. Paseczki, ale jakie? Zdecydowanie pionowe. Poprzeczne dają efekt wręcz przeciwny od oczekiwanego. Optycznie wydajemy się szerszymi wraz z kierunkiem biegu paseczków. Mało tego lepszy wynik dają pasy szerokie niż wąskie.

Odcienie ciemne dają odczucie większej smukłości, natomiast jasne – pogrubiają. Ciekawym połączeniem będą suknie względnie bluzki w zestawie dwóch barw – białym oraz czarnym. Biały w centrum, z kolei w pasie ciemny. Zapewnia to optyczne zwężenie. To propozycja dla pań, jakie chciałyby wizualnie zwęzić swą talię. Dla kobiet narzekających na nadmiernie szerokie biodra poleca się spódnice o niewysokim stanie i rozkloszowane .

Spodnie w kant też wyszczuplają sylwetkę. Do rurek z kolei poleca się mokasyny na obcasie – zobacz koniecznie. Obszerne biodra będą idealnie się komponować również ze spodniami. W tym przypadku najlepszym wyjściem będą spodnie biodrówki. Do tego pięknie komponują się koszule nie wykraczające poza stan jeansów, tak ażeby był widoczny pasek.

Dla dam, jakie gromadzą więcej tłuszczyku w okolicach tułowia, idealnym rozwiązaniem będą długie bluzki przepasane w pasie szerokim paskiem. Wspaniale odwróci uwagę od wypukłości w tym miejscu i dodatkowo zawęzi optycznie niezarysowaną talię.

Obfity biust również może być nieszczęściem. Panie chcące zakamuflować klatkę piersiową winny ubierać żakiety, przy czym zostawiać je odpięte. Niezłe rezultaty daje też przywdzianie bluzek w stylu kopertowym jak też wycięcia w serek. Odpowiednio dobrany strój może zdziałać cuda i poprawić naturę. Stroju dopełni obuwie damskie – więcej tutaj, niezbędnie na dużym obcasie. Jak się ubierać aby wyglądać szczuplej? Teraz już wiesz, a więc do pracy!