Jak zadbać o wzrok

Wiele się słyszy o najogólniej pojętej higienie. Dbanie o ciało, czystość, higiena rąk. Rzadziej, ale jednak słyszymy też o higienie wzroku. Jak zatem zadbać o oczy? Prezentujemy parę wypróbowanych metod na to, ażeby w naturalny sposób zadbać o nasze oko.

polecamy

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Unikaj promieniowania UV, bowiem ma ono ujemny wpływ na skórę, lecz także na wzrok! Może się on wręcz przyczynić do uszkodzenia wzroku. To stąd właśnie tak istotne jest wkładanie przeciwsłonecznych okularów. Noś okulary przeciwsłoneczne, jakie mają odpowiedni filtr. Czytaj przy wyraźnym świetle. Niewystarczające oświetlenie może się w znaczącym stopniu przyczynić do kłopotów z wzrokiem, w tym jego drastycznemu pogorszeniu. Za każdym razem należy dbać o to, żeby czytać książkę czy gazetę przy dostatecznym świetle.

Na zaczerwienione oczy najlepszy jest sen. Wiele osób uważa, iż na zaczerwienione oczy – rzuć okiem na – https://www.okulus.pl/ – najlepsze są krople dostępne bez kłopotu w aptece. Nie jest to najlepsze wyjście. Owszem, krople redukujące zaczerwienienie oka zwężają naczynka krwionośne w tym miejscu umiejscowione, jednak na dłuższą metę niewiele pomagają. Warto zatroszczyć się o właściwą ilość spania jak też obniżyć liczbę czasu spędzanego przed komputerem oraz odbiornikiem telewizyjnym.

Marchewka to najbardziej prozdrowotne warzywo dla naszego oka Wszystko to, z powodu sporych ilości witaminy A zawartej w marchewce. Witamina ta chroni wzrok przed zaburzeniami a także chorobami tj. wysychanie spojówek oraz kurza ślepota. Te przyczyny potwierdzają to, że warto regularnie konsumować marchewkę. Szczególnie uczulone na higienę oczu powinny być osoby, jakich bliscy chorują względnie chorowali na glaukomę a także kataraktę. Wskazanym jest badanie ostrości wzroku, możliwej wady wzroku, pola widzenia itd..

O chorobie mogą świadczyć objawy takie jak: obniżenie ostrości wzroku, wszelakie „pajączki” w polu spojrzenia, zniekształcenia w obrazie czy tak zwane widzenie za mgłą. Bezzwłocznie do specjalisty wybrać się trzeba, gdy między innymi dochodzi do gwałtownego spadku ostrości wzroku, ostrego zaczerwienienia, niedyspozycji bólowych, poczucia obecności obcego ciała w oku.

Fundamentem dbania o wzrok jest regularna (co najmniej raz w roku) kontrola okulistyczna. Jeśli nie mamy dotychczas wybranego medyka, sugeruję wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie: klinika leczenia wad wzroku czy witrektomia –