Jesień to trudny okres dla kobiecej urody – jak poradzić sobie z osłabionymi paznokciami i niesfornymi

Jesienny spadek formy organizmu i niesprzyjające warunki klimatyczne fatalnie wpływają na kobiecą urodę. Polki skarżą się na zły stan paznokci i niemożliwe do okiełznania kosmyki. Jak można temu zaradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci najczęściej wywołane jest nieprawidłowym sposobem posługiwania się pilnikiem. Należy choćby na jakiś czas zrezygnować z pilnika i zafundować sobie skuteczną odżywkę. Aplikowana regularnie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być powracającym kłopotem – sprawdź. Doskonałym kosmetykiem jest też znana już naszym babciom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce rozdwojonego paznokcia odrobiny oleju z rycyny. Wsmarowany też w w skórę i ręce, a następnie pozostawiony na całą noc, dogłębnie nawilży skórę i odbuduje paznokcie. Jeżeli rozdwajanie paznokci wciąż jednak powraca, warto dać szansę suplementom. Tabletki ze skrzypem i wyciągiem z pokrzywy zregenerują nie jedynie paznokcie, ale również poprawią wygląd skóry i fryzury. Jesienna wilgotność powietrza szczególnie im nie sprzyja, wyjątkowo tym ze skłonnością do falowania.

Jeśli stworzony tu artykuł zajął Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do źródła (http://www.baborinstytutwroclaw.pl/peeling-kawitacyjny/), gdzie znajdziesz dużo treści.

Trudno zdyscyplinować niesforne kosmyki, które z powodu wilgotnego klimatu puszą się i niechętnie poddają stylizacji. W markecie należy sięgnąć po profesjonalny szampon do włosów kręconych Jego dopasowana do wymagań receptura pomoże okiełznać nawet te najtrudniejsze do ułożenia kosmyki. Zatrzyma także puszenie, a fryzurka zachowa odpowiedni kształt, bez względu na wilgoć powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia też odżywka albo maska z tej samej serii.

Warto pamiętać o ich regularnej aplikacji. Odbudują kosmyki, nadadzą im połysku i miękkości, a też wzmocnią wpływ szamponu. Aby jeszcze lepiej je nawilżyć, można wcierać kroplę oleju rycynowego w pasma podczas mycia. Gwarancją sukcesu działań jest jednakże ich systematyczność. Warto pamiętać o aplikowaniu odżywki, zażywaniu preparatów i myciu kosmyków dedykowanym szamponem. Wkrótce to przyniesie efekty, a jesień nie będzie już tak niekorzystnym czasem dla urody.