Jakim sposobem wybrać stosowną torebkę?

Panie kochają torebki. Kolekcjonujemy je, dobieramy adekwatnie do stroju, przenosimy w nich wszystkie nasze skarby. Jednak każda kobieta jest inna i nie do każdej z nas pasuje taka sama z torebek.

torebki

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto porady, czym należy się kierować żeby dobrać dla siebie stosowną torebkę. Pierwsza reguła – dopasuj torebkę do swej budowy ciała: przeciętna albo duża dla kobiet puszystych, mniejsza lub średnich rozmiarów dla kobiet o średniej budowie a mała dla kobiet o drobnej budowie ciała. Gdy wybierasz torebkę na ramię upewnij się, że pasek torebki posiada właściwą długość. Dobieraj ją do konkretnej okazji, dla przykładu na co dzień – torebka przez ramię, do sukienki – kopertówka, na wieczorne wyjście z kolei – malutka torebeczka do ręki. Ciekawe dane: szykowne listonoszki.

Zastanów się nad swoim stylem życia. Kupujesz nową torebkę, do czego ma ci ona posłużyć? Nie musisz kupować torebki, identycznej jaką miałaś poprzednio. Może jesteś już na emeryturze i nie masz konieczności dźwigać z sobą aż tylu rzeczy? Wtenczas wystarczy mała, torebka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka

Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na codzienne aktywności. Kobiety, które sporo podróżują albo chodzą na uczelnię, będą z pewnością gustować w teczkach lub torbach z dłuższym paskiem, przewieszanych przez ramię. Takie torebki są pojemniejsze, a dodatkowo lepiej chronią nasze dokumenty, gdyż dokładnie przywierają do ciała.

Zastanów się, w jakim stylu najczęściej się ubierasz. Pracujesz w urzędzie i na co dzień wkładasz neutralne, odzienia? Najlepszą będzie dla ciebie szykowna torebeczka na ramię lub do dłoni. Dla kobiet ubóstwiających wyraziste barwy a także wpadającą w oko biżuterię, najbardziej odpowiednie są kopertówki bądź torebeczki do dłoni w neutralnych barwach. Sprawdź tu: .

Panie cierpiące na kłopoty z kręgosłupem, winny zamiast torebek nosić plecaczki lub małe torebki przewieszane przez ramię. Wybierać w takim przypadku musimy torebki z szerokim, płaskim pasem i pod żadnym pozorem ich nie przeciążać.

Natomiast to czy są to torebki ze skóry, z zamszu czy z innego typu materiału zależy wyłącznie od naszych osobistych preferencji i od wyobraźni. Wszelakiego rodzaju torebki odnajdziemy również w sklepach internetowych, które oferują ogromnie dużą ilość deseni i odcieni torebek. Znajdziemy w nich nie jedynie torebki damskie skórzane lecz także plecaki i torby podróżne.