Akcesoria przydatne do karmienia dziecka

Niedługo po urodzeniu niemowlę jest istotą bardzo drobną i bezbronną. Nie radzi sobie w otaczającym świecie, kontakt z otoczeniem nawiązuje w sposób bardzo ograniczony. Jednak wiedza zbierana przez całe wieki umożliwia postępowanie z niemowlęciem w sposób pewny. Oczywiście wiedza taka jest bardzo rozległa i przewiduje rozmaite przypadki, z którymi spotykają się młodzi rodzice. Sporo z takich przypadków jest również trudne do przewidzenia, przykładowo w sytuacji pojawienia się dolegliwości chorobowych u pociechy. Zwykle jednak, jeżeli wszystko przebiega normalnie, świeżo upieczeni rodzice mogą postępować według tradycyjnych tradycji. Dotyczy to zwykłej opieki nad niemowlęciem oraz czynności takich jak chociażby karmienie. Jest to właściwie jedna z głównych czynności, która ulega zmianom w zależności od wieku pociechy. Najbardziej pierwotną formą tej czynności jest karmienie piersią.


Karmienie piersią i potrzebne w tym przedmioty

jest tą czynnością, która najbardziej poza ciążą zbliża do siebie matkę i dziecko. Podczas karmienia zresztą matka Znajduje się w takiej pozycji, w której dziecko przytulone jest do piersi. Rzecz jasna karmienie nie należy do czynności, która zawsze przebiega bez problemów. U części dzieci na przykład wcześnie twardnieją dziąsła, w wyniku czego karmienie dla matki bywa bardzo bolesne.

Masz zamiar dowiedzieć się więcej informacji na tego rodzaju temat? Jeśli tak, to kliknij tu i zdobądź cenne info (zabawekczas.pl/) – na pewno ono także będzie według Ciebie pasjonujące.

Nie zawsze również pokarm z piersi jest dla dziecka wystarczający. Ponadto występują specjalne przyrządy, które umożliwiają własnoręczne ściąganie mleka z piersi. Na przykład laktator Avent jest jednym z najchętniej używanych urządzeń tego typu.


Karmienie pociechy butelką

Bakterie mogą być dobre

Autor: Eco and More
Źródło: Eco and More
Dziecko karmione jest mlekiem matki przez pewien czas, później pojawia się konieczność zapewnienia mu innego rodzaju pożywienia. W tym czasie najczęściej są to rozmaite kaszki i kleiki na bazie mleka z dodatkami, na przykład z owocami. Pokarm tego rodzaju najczęściej serwowany jest za pomocą butelki ze smoczkiem, gdyż jest to metoda najwygodniejsza w sytuacji najmłodszych dzieci. Smoczki do butelek mają różnorodne kształty i posiadają różną twardość. Dopasowuje się je do indywidualnych wymagań, w pierwszej kolejności do wieku dziecka (chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zobacz tutaj!).