Świat mody to dość grząski motyw

Kim jest modna pani? Jak można ją określić? Czy jest to osoba, która goni za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma własny styl i nie sugeruje się zdaniem pozostałych. Ciężko powiedzieć, bo w tym momencie już wybiegamy dalej i z definicji mody przenosimy się do dziedziny odwagi…

Czy wobec tego stylowa kobieta powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z różnych modowych kompromisów?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż z jednej strony mamy modelki zawodowe, które odziane są w kontrowersyjne stroje. Jest to stylowe i śmiałe, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

przeciętna kobieta w tego typu kreacji chodzi po ulicy? Raczej nie. Jak już zauważamy takie kreacje na galach celebrytów, przykładowo, podczas rozdania Oscarów.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to pod tym hiperłączem znajdziesz więcej podobnych danych, które zapewne okażą się godne uwagi.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej natomiast strony mamy bardzo dużo kobiet, nastolatek, które ubierają się modnie, młodzieżowo, we własnym stylu, lecz wszystko to jest w normach określonej kulturowej normy. Rozumiemy przez to odzież w zgodzie z obowiązującymi trendami, a także zgodnie z filozofią akuratnego aktualnego, promowanego przez media, zestawu. Mamy, na przykład, modne polo, modne poncho (poncho zgodne z najnowszymi trendami), modne sweterki czy długie swetry damskie… (damskie swetry o długim kroju).

Jak to wszystko rozumieć? Czy przyjąć dyktat rozsądnych politycznie kreatorów mody, którzy prezentują jak ów obywatel powinien wyglądać, czy może zdecydować się na odrobinę dziwactwa i odziać się tak, iż każdy będzie się za nami oglądał. Pierwszy, jak i kolejny sposób ma własne minusy i zalety.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym portalu artykuł? Kliknij zatem dodatkowo tu i sprawdź więcej info nadruki na maseczkach na twarz na omawiany temat!

Z jednej strony obserwujemy osobę odzianą, jak setki innych, a co najlepsze ta osoba twierdzi, iż jest stylowa i oryginalna.

A taka prawda, że prezentuje się jak osoba z katalogu znanej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która poszukuje dla siebie niecodzienne ubrania, obmyśla kreacje, ażeby być jak najmocniej oryginalna, lecz dociera do ściany, ponieważ uświadamia sobie, że skoro pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać. Ale czy każdy jest na to gotowy i czy to będzie jeszcze moda, to już inna kwestia. Tak już jest, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i miast porywać swoim krojem zostaniemy pośmiewiskiem. Tego typu granica odstrasza większą ilość kobiet, dlatego także pozostają przy modnej, acz zachowawczej kreacji.