Co zrobić, aby treningi po urazie nie sprawiały bólu?

Nie jest prawdą, iż sport uprawia się tylko dla uzyskania szczupłej sylwetki. Regularna aktywność ruchowa może pomóc w odzyskaniu sprawności ruchowej po przebytym urazie i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby bezpiecznie wykonywać samodzielne treningi po przebytym urazie, dobrze jest zainwestować w profesjonalne wyposażenie sportowe.

Bieganie

Autor: Go Sport
Źródło: Go Sport
Nie ma chyba lepszej rzeczy na rynku akcesoriów sportowych niż taśma do ćwiczeń – . Ten niepozorny kawałek lateksu ma bardzo wszechstronne zastosowanie i nadaje się zarówno do wykonywania ćwiczenia rehabilitacyjne, jak i do zwykłej, regularnej aktywności fizycznej. Taka taśma zajmuje mało przestrzeni, jest tania i przy jej pomocy można wykonywać wiele zróżnicowanych treningów. Jeśli jednak wolimy ruch w terenie, trenujemy bieganie, czy jakiś sport zespołowy, trzeba zakupić profesjonalne stabilizatory kolan, gdyż to właśnie stawy kolanowe w głównej mierze ulegają kontuzjom podczas uprawiania sportu.

Zarówno taśma do ćwiczeń, jak i stabilizatory muszą być prawidłowo dopasowane do użytkownika, by mogły skutecznie spełniać swoje zadania. Taśmy dostępne są w wielu barwach i długościach, ale nie z powodów wizualnych – poszczególne kolory wskazują różny opór taśmy, natomiast długość wpływa na uniwersalność taśmy, im jest dłuższa, tym więcej zróżnicowanych ćwiczeń można przy jej użyciu wykonać.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://www.ibombo.com/kategoria_produktow/stojaki-rowerowe-seria-klasyczna/) tutaj, odnajdziesz tam podobne informacje.

Nabywając taśmę do ćwiczeń dla siebie, należy zdecydować się na taką, żeby przy jej używaniu odczuwać opór, ale by ćwiczenia nie stanowiły dla nas za dużego wysiłku siłowego. Nie dość, że prawidłowa dobrana taśma zwiększa zakres ruchu po urazie, wzmacnia mięśnie i poprawia ogólną kondycję, to na dodatek wspaniale rzeźbi barki, brzuch, pośladki oraz inne części ciała. Stabilizator kolana ma z kolei przede wszystkim ochraniać stawy przed zbyt dużym obciążeniem, czy ewentualnymi urazami, a zarazem niwelować ból, jeśli kolano jest już po kontuzji.

Stabilizacja to nie to samo, co utrudnianie ruchów – dobry stabilizator będzie odpowiednio przylegać do kończyny, ale jednocześnie umożliwi nieskrępowane wykonywanie ruchów. Dodatkowo, musi być wykonany z dobrych jakościowo materiałów oraz być uszyty bezszwowo, co zapobiega otarciom. Na rynku stabilizatorów znajdziemy całą masę różnorodnych produktów, warto wśród nich poszukać takiego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.