Cera wrażliwa, jak o nią dbać?

Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Z tego powodu jej pielęgnacja wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Na sklepowych półkach bez problemu odszukamy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Na który krem się zdecydować? Poniższe wskazówki pomogą nam kupić stosowny krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Źródeł nadwrażliwości skóry jest sporo: zanieczyszczone powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, częste kąpiele słoneczne, stres, czy niewłaściwa dieta.Wrażliwą cerę trzeba dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Ukojenie przyniosą kremy i balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa z łatwością reaguje na wysokie temperatury. Uczulają ją także detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Decydując się na krem do cery wrażliwej trzeba przeczytać etykietę i dopilnować, by nie posiadał w swym składzie olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (-> przeczytaj na stronie). Dobrym pomysłem jest wybór kremu aptecznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

można wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są delikatne dla skóry. Ma to duże znaczenie uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy ujrzeć na niej zmarszczki.

Jeżeli jesteś zdania, że omawiany post okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć ponadto (https://www.dermamed.com.pl/) pozostałe tego typu teksty!

Kremy muszą także chronić skórę przed chłodem i słońcem.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, najlepiej o właściwościach łagodzących, i regenerujących które wzmocnią barierę ochronną. Niezależnie od pory roku zabezpieczajmy skórę przed słońcem Stosujmy lekki krem z filtrem UV i unikajmy słońca. Jeżeli uda nam się wybrać spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej nie jest prosta, trzeba obserwować jej reakcję na wprowadzony nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera będzie wyglądała zdrowo i świeżo.