Jak dużo kosztuje fachowe usunięcie tatuażu i jak zachodzi taki zabieg?

Tatuowanie ciała jest teraz niesłychanie słynne i multum osób decyduje się na zrobienie tatuażu. Jednak po kilku latach nieraz okazuje się, że tatuaż, który swego czasu uczyniliśmy już nam się nie podoba oraz lepiej czulibyśmy się bez niego. Usunięcie tatuażu jest rzecz jasna możliwe, aczkolwiek należy się liczyć z tym, że zabieg ten jest dosyć drogi.

Usuwanie tatuażu

Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak wiele kosztuje usunięcie tatuażu cena to możesz spytać o to w salonach, które oferują tego rodzaju zabieg. Ceny mogą naturalnie się wahać, są one zależne od konkretnych salonów, niemniej jednak zwykle usunięcie tatuażu rozpoczyna się od 500 złotych. Cena jest przede wszystkim zależna od wielkości tatuażu oraz także ilości potrzebnych sesji. Jednakże usunięcie nawet niewielkiego tatuażu może kosztować nawet do 3 tysięcy złotych. Kategorycznie więc za usunięcie tatuażu zapłacimy więcej, aniżeli za jego stworzenie.

Oprócz wiedzy ile kosztuje usunięcie tatuażu należałoby dowiedzieć się także w jaki sposób przebiega taki zabieg . Tatuaże usuwa się laserowo, chociaż istnieje sporo metod a także technologii laserowego usuwania tatuażu. Niektóre lasery usuwają tatuaż wraz ze skórą, tak więc pozostawiają na ciele bliznę w kształcie tatuażu, inne z kolei nie pozostawiają po sobie ani śladu, bo usuwają wyłącznie sam pigment pigment do makijażu permanentnego. Dlatego zanim zdecydujesz się na usunięcie tatuażu dowiedz się które metody są wykorzystywane przez konkretne salony a także wybierz taką, jaka będzie dla Ciebie najbezpieczniejsza.

Lasery wykorzystywane są obecnie w wielu celach, wykorzystuje się je nie wyłącznie do usuwania tatuaży, lecz też do usuwania blizn, na przykład trądzikowych czy pooperacyjnych. Blizny pooperacyjne nieraz wyglądają niesłychanie nieestetycznie, wobec tego nieraz pożądane byłoby zdecydować się na usuwanie blizn pooperacyjnych co zezwoli Ci cieszyć się bardzo ładnym ciałem, i co z tym idzie lepszym samopoczuciem i znacznie większą pewnością siebie.