W jaki sposób należy dbać o długie włosy, kilka najważniejszych zasad ich pielęgnacji.

Lśniące, długie włosy to marzenie wielu kobiet. Już zapuszczenie ich jest sporym wyzwaniem, ponieważ włosy sięgające tylko łopatek będą potrzebować co najmniej kilka lat na to aby tak urosnąć. W międzyczasie muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze wydłuża czas, lecz jest to konieczny zabieg, jeżeli będzie się chciało je mieć w odpowiedniej formie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem dłuższych włosów jest duża podatność na złamania, a oprócz tego rozdwajanie się końców.

Jeżeli zamierzasz zobaczyć coś naprawdę interesującego, spójrz na serwis (http://www.nukleomed.pl/konsultacje-specjalistow/) tej firmy, zobaczysz u nich wiele bardzo tanich ofert.

Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, to jedynym wyjściem będzie przycięcie włosów z takimi końcówkami, niekiedy na sporą długość, z tego też powodu znacznie lepiej jest zapobiegać temu. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się można regularnie odżywiać odpowiednimi fluidami, świetnie się także sprawdza delikatne podcinanie co kilka tygodni. Poza tym długie włosy będą wymagać systematycznej dbałości, bo tylko wtedy będą one w dobrym stanie. Jeżeli nie zapomni się o tym, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć włosy aż po pas lub nawet dłuższe.

zobacz ciekawe przykłady

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych reguł pielęgnowania dłuższych jest dobre rozczesywanie. Robić to należy także przed myciem, wówczas nie powinny się tak bardzo plątać. Włosy suszyć należy w rozpuszczonej postaci, przede wszystkim mogą wtedy szybciej schnąć, a poza tym będą mniej wrażliwe na jakieś uszkodzenia. Suszenie jeżeli tylko się da powinno być naturalne, trzeba do minimum ograniczyć stosowanie suszarki, bo ciepłe powietrze również działa niekorzystnie na formę włosów. Na zakończenie pozostaje najistotniejszy etap pielęgnowania, czyli dokładne rozczesanie suchych i czystych włosów.

Warto w tym celu kupić najlepsze akcesoria – przykładowo doskonale sprawdzają się w tej roli szczotki tangle teezer (więcej: przykłady), zaliczane do najlepszych tego typu produktów w sprzedaży. Poszukując dobrej szczotki odwiedzić można jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, tam na pewno powinno się udać zakupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji długich włosów.