Wady wymowy mają spory wpływ na człowieka- sprawdź, w jaki sposób temu przeciwdziałać

Może się wydawać, iż jeżeli ktoś od małego posiada trudności z wymową, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż właściwie nie zwraca na to uwagi. Niestety inni ludzie, a zwłaszcza dzieci potrafią być tutaj niesamowicie wstrętne, więc często wyśmiewają nawet najmniejsze omyłki. To wszystko ma szansę doprowadzić do tego, że konkretna osoba jeszcze bardziej pogłębia się w swojej wadzie, a co gorsze jeszcze w dodatku zaczyna się wycofywać w siebie. I chociaż niby jesteśmy tolerancyjni, to mimo wszystko ciągle zwracamy zbyt wielką uwagę na osoby, które mają problem z jąkaniem się.

Jąkanie się ciągle jest często spotykane

Cisza

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo mniej godzin dajemy pociechom, znacznie częściej dla własnego spokoju po sadzamy je przed telewizorem, a sami w tym momencie trudnimy się innymi, jakże niesamowitymi sprawami. Mimo wszystko to wszystko dosyć często doprowadza do tego, iż nasze maleństwo uczy się złej wypowiedzi, nieodpowiednio składa usta, w efekcie czego posiada problem z wypowiadaniem poszczególnych spółgłosek, a to wszystko może powodować, iż jąkanie się będzie również przypadłością naszego dziecka. Na dodatek im bardziej będzie się ono denerwowało przed jakimś wystąpieniem, im więcej osób będzie mogło go słuchać, tym z pewnością bardziej będzie się jąkało.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie, którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Terapia jąkania jest możliwa

Na szczęście możemy obecnie dopomóc naszemu maleństwu poprzez odpowiednią terapię. Co prawda sporo ludziom może się zdawać, że jest to nierealne, że taka terapia jąkania (sprawdź tutaj) nie może przynieść widocznych efektów, nie mniej należy pamiętać, iż nie jest to wada wrodzona, człowiek z nią się nie rodzi, jedynie ją zwyczajnie nabywa przez złe nawyki. Z tego powodu właśnie w czasie dwóch tygodni odbywania się takiej terapii, w pierwszej chwili osoba jąkająca się, jest na nowo przyuczana do odpowiedniego oddychania, oraz podstawowych zasad mówienia. Później przez dalsze dni trenuje wprowadzenie tych zasad w czasie konwersacji, która ma miejsce z opiekunem oraz pod okiem specjalistów. Chodzi tutaj o to, żeby taka osoba zapomniała, że się jąka, żeby była na tyle odprężona, że swobodnie będzie mówiła.

To rzeczywiście przynosi niesamowite efekty

Jeśli przeznaczymy odrobinę czasu oraz poszukamy informacji na ten temat, to błyskawicznie się przekonamy, iż ta terapia naprawdę przynosi efekty. Zazwyczaj po roku konkretna osoba wcale się nie jąka, a z biegiem lat nie pamięta nawet o tym, że kiedykolwiek się jąkała. Im prędzej udamy się z naszym dzieckiem na takową terapię, tym prędzej nauczy się ono dobrze wypowiadać, a co się z tym wiąże, łatwiej będzie nawiązywało znajomości z rówieśnikami.