Nowoczesne techniki laserowe stosowane przy eliminacji różnych przebarwień blizn, i tatuaży.

Dzisiaj uroda i zadbany wygląd mogą mieć bardzo duże znaczenie w niejednym obszarze życia. Ludzie zadbani, atrakcyjni są znacznie lepiej widziani niż osoby które nie przykładają zbyt dużej uwagi do swojego wyglądu.

Obecnie dostępnych jest całkiem sporo możliwości poprawienia swojego wyglądu, do kosmetologi wdarły się przebojem nowoczesne urządzenia laserowe, pozwalające na realizację zabiegów, jakie do niedawna jeszcze były ciężkie do poprawienia. Lasery w kilku słowach działają w taki sposób, że wyświetlają skupiony strumień światła o odpowiednio dobranej energii i częstotliwości. Odmian laserów stosowanych w najnowszych urządzeniach kosmetycznych jest bardzo dużo, zaczynając od bardzo delikatnych, które mają raczej stymulujące działanie, aż do laserów o większej mocy których zadaniem jest usuwanie blizn, tatuaży czy dużych przebarwień. Bardzo dużą popularnością cieszy się także obecnie epilacja laserowa warszawa, ma ona dużą skuteczność i na stałe usuwa włosy, więc zwłaszcza panie polubiły te zabiegi.

Laser w służbie piękna

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Dziś odpowiedni laser w prawnych rękach zdziałać może rzeczywiście sporo, oczywiście pod warunkiem że osoba która będzie na nim pracować będzie wiedziała, jak to zrobić. Przeważnie lasery w kosmetycznych zakładach i salonach urody są wykorzystywane do zabiegów depilacji, o której było już wspominane, oraz do eliminacji blizn, przebarwień i tatuaży. Tego typu zabiegi polegają na tym, że w odpowiednie miejsce na skórze kierowana jest wiązka z odpowiednio ustawionym poziomem mocy (więcej na ). We wnętrzu skóry pod wpływem energii dostarczonej przez laser będą zachodziły pewne procesy, dzięki czemu blizny i znamiona kurczą się i zanikają.

Zabiegi wykonywane za pomocą laserowych promieni cechują się dużą skutecznością – przykładowo laserowe usuwanie blizn potrądzikowych może dać blisko sto procent szans na zupełne się ich pozbycie. Trzeba jednak dobrze sprawdzać umiejętności osób obsługujących takie urządzenie, w niedoświadczonych rękach laser może jednak zrobić pewne szkody na skórze, jakie później mogą być trudne do poprawy.