Rozliczne rodzaje produktów do pielęgnacji różnych typów włosów – marketing czy realne zastosowanie.

Rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego rodzaju włosów. Czy nie jest to jedynie marketing? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną żółtka?

Jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było szare mydło i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w szkołach wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Potem zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. XXI wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu konsumentowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sklepach zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż spora grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, towary te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są głównie do kobiet – więcej na ), ale wobec rozwijających się potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich szamponów. O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po jakimś czasie stosowania specyfiku o tyle uwidocznienie efektu cieniowania włosów może mieć raczej charakter czysto psychologiczny. Obecnie większość wiodących marek na polskim rynku poszła w kierunku różnorodności produktu.

oferta

Autor: Anne Swoboda
Źródło: http://www.flickr.com

Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w tworzeniu nowości i uskutecznianiu swojego asortymentu. W każdym z poszczególnych rodzajów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak wyciąg z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od dawna rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do teraz. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych. Ekstrakty z roślin działają jednak bardziej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym spory wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy.

Ciekawią Cię różnego rodzaju specjalistyczne wątki? Więc naciśnij to (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-trojmiasto/) i czytaj nasze następne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Jeśli nasza dieta jest odpowiednia, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to szczególnie istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów w trakcie których narażamy włosy i skórę głowy na działania mocnych środków chemicznych. W takich przypadkach zastosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest wysoce zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne produkty do pielęgnacji, ważne by osoba, która ich używa odczuwała efekt tych zabiegów. Musimy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie maja różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może różnie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby przyniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby wybierane przez nas produkty kosmetyczne nie były używane na zwierzętach oraz by nie miały w sobie szkodliwych parabenów i, oczywiście, aby pochodziły ze wiarygodnego źródła.

Proste rozwiązania są zwykle najlepsze, a sprawdzone metody szkodzą najmniej. Przy zakupie kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o radę do eksperta, należy pamiętać tez o racjonalnej diecie i zdrowym rozsądku.