Każdy z mężczyzn musi się golić, lecz czy każdy umie to robić? O czym trzeba pamiętać podczas golenia, by nie podrażnić skóry?

Dla wielu mężczyzn pierwszy zarost jest powodem do domu, to jednocześnie początek problemów z goleniem. Może czynność wydaje się niezbyt skomplikowana, ale jednakże może sprawiać kłopoty, zwłaszcza nastolatkom, którzy mierzą się po raz pierwszy z tą czynnością. Może to powodować kłopoty ze skórą, jak więc się golić?

brzytwa do golenia
Tego typu trudności nie mają jedynie młodzi mężczyźni, lecz także już bardziej zaawansowani. Dawniej golono się brzytwą ostrzoną na skórzanym pasie, następnie już maszynkami na żyletkę. Aktualnie mężczyźni korzystają z golarek elektrycznych lub maszynek – jednorazowych, a także z wymiennymi ostrzami. Niezbyt duży zarost z łatwością jesteśmy w stanie ogolić najmniej skomplikowaną maszynką, lecz twardy wymaga już właściwego sprzętu oraz najlepszego zmiękczenia. Do wyboru masz mydło, piankę, a także żel.odwiedź stronę maszyny do stabilizacji gruntu maszyny do stabilizacji gruntuJednocześnie, niekiedy sam kontakt kosmetyków ze skórą może spowodować pieczenie albo swędzenie. Jego przyczyną być może nawet niewielki stan zapalny skóry. Jeśli po zmianie kremu do golenia dolegliwość nie ustąpi, lepiej udaj się do dermatologa.

Mimo że istnieją dzisiaj nowoczesne metody na golenie, to duża ilość mężczyzn korzysta z bardziej nieoczywistych sposobów, jakie kojarzą się z dawnymi czasami i wydają się być bardziej męskie. Takie produkty, jak derby extra lub Coticule, to obowiązkowy sprzęt do takiego rodzaju golenia (więcej na temat derby extra). Coraz więcej mężczyzn próbuje się tak golić, a ponadto powstają takie miejsca, w jakich stylowo możemy ogolić brodę.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.gemeo.pl/page/15-ametyst.html), która także Cię zaintryguje. Znajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj problematyce.

Jest tam najlepszy asortyment do golenia i stylowe wnętrze, stylizacja jest bardzo męska, taka jak być powinna w w takich miejscach, do których przychodzą sami panowie. Jest pędzel badger (więcej o produkcie), niezawodna brzytwa firmy coticule , jest najlepsza obsługa. Nie każdy jednak chodzi do takich miejsc, większość goli się w domu, powielając te same błędy.

Tymczasem należy pamiętać o kilku kwestiach. Jak posiadasz suchą cerę to nie myj twarzy mydłem. Skóra skłonna do przetłuszczania i mieszana wymaga kosmetyków, jakie minimalizują wydzielanie łoju i mają substancje oczyszczające, dobry jest olejek z drewna herbacianego. Skórę z trądzikiem trzeba golić szczególnie uważne, gdyż jest wrażliwa na różne urazy. Ropnych guzków nie powinieneś ścinać maszynką, bo zmiany skórne będą na całej twarzy. Wszelkie przebarwienia omijaj podczas golenia. Jeżeli zbyt często będziesz je kaleczył są w stanie z czasem przemienić się w zmiany nowotworowe. Po goleniu koniecznie zastosuj na skórę twarzy środek łagodzący podrażnienia.