Ciało w ogniu – jak poradzić sobie z tą chorobą

Osoba cierpiąca na atopowe zapalenie skóry za żadne skarby nie założy wełnianego swetra. Poza telefonem ma zawsze w torebce krem przeciwświądowy. Często smaruje nim ciało w nadziei, że dobrze „odżywiona”skóra kolejny raz nie podda się chorobie.

Na tym właśnie polega podstawowy problem ludzi chorych na AZS – na powstrzymaniu ciągłego swędzenia. Gdyż pod wpływem drapania i pocierania, nad którym trudno zapanować staje się szorstka, zaczerwieniona i skłonna do spękania. Wówczas swędzenie wzmaga się, a w takiej sytuacji bardzo łatwo o zakażenie bakteriami i grzybami bytującymi na skórze.

Dlatego też tak ważne jest jej nawilżanie oraz natłuszczanie. Krem przeciwzapalny czy krem na swędzenie to kosmetyk obowiązkowy w czasie leczenia skóry, a także jej pielęgnacji.

Upewnij się, że taka wyczerpująca treść (http://www.lokikoki.pl/) nie umknie Twojej uwadze, gdyż nakreśla konkretnie tego rodzaju problematykę, co artykuł, który dokładnie w teraz widzisz.

Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające ”ugaszą pożar”, a nam dadzą higienę…psychiczną. Stres jest bowiem czynnikiem, który szczególnie zaostrza objawy choroby. Nie jest możliwe w pełni wyeliminować go z życia, ale powinniśmy szukać sposobów, które pozwolą poskromić jego działanie.

Znajdujące się w tym miejscu uwagi z serwisu to godne polecenia źródło informacji – z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ odnosi się problematyki poruszonej w tym tekście.

Zwiastunem bezpieczeństwa kremów jest lista składników – im krótsza tym lepiej. Kiedy mamy zamiar kupić krem, koniecznie weźmy próbkę, a gdy pragniemy zmienić kolor włosów – wcześniej zróbmy test (link do strony).

lichtena
Powinniśmy także zaprzestać stosowania mydła, które rozpuszcza płaszcz lipidowy i zastąpić je preparatami myjącymi „bez mydła”. Warto przestawić się na naturalne kosmetyki, które nie posiadają w swoim składzie parabenów czy innych środków chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Stosowanie ich będzie więc przyjemne i przyniesie efekty. Dadzą nam szansę na nowo poczuć zapachy świata, który nas otacza.

Do ich produkcji nie potrzeba wielkich zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych i energochłonnych technologii. Nie powstają przy tym również stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku. Jeżeli zależy nam na naturalnej pielęgnacji, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy mieć to na uwadze.
Weźmy jednak pod uwagę, że atopowe zapalenie skóry to sytuacja szczególna, wymagająca opinii lekarza dermatologa, w związku z tym zachęcamy do używania kosmetyków rekomendowanych przez lekarza.

Źródło: www.lichtena.info.pl