Badania, które musi przeprowadzić kobieta w ciąży

Kobieta brzemienna to jest istotna sprawa. I to z bardzo wielu wytycznych. Wiadomo, najistotniejszy, jako przynosząca życie matka, jako przyszła mama, tak więc również z niemałą dozą obowiązków, poświęceń, zmiany sposobu teraźniejszego życia. Może właśnie, stąd też narosło już tyle opowieści związanych z ciążą, iż powinniśmy o nich wspomnieć.

ciężarna kobieta

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
opowiadane są w każdym miejscu, nieistotne czy żyjemy na wsi czy w Poznaniu, we wsi, w której żyje 20 rodzin czy w głośnej stolicy. Wynosimy je z domu rodzinnego, wpajane są nam przez babcie, dyskutowane wśród przyszłych mam zaczynają żyć swoim życiem. Nic dziwnego, bo każde życiowe zdarzenie, jak ślub czy ciąża to tak istotna rzecz, że dzięki takiemu zaklinaniu realności lżej nam sobie sprostać z tym, co ma nadejść.

Nie są to jednakowoż zwykłe zgryzoty przyszłych mam w stylu: czy częste usg w poznaniu nie jest szkodliwe, ale realne klasyki, jak: przejście pod drabiną to ryzyko, iż dziecko owinie się pępowiną…

Do kategorii takich groźnych przesądów należy na pewno określenie, że kobiecie brzemiennej się nie odmawia, bo w przeciwnym razie zostaniemy skonsumowani przez myszy. Aż krew mrozi w żyłach, ale z łatwością to można sobie wizualizować i przyjąć ten zabobon, ponieważ sprawdza się w codziennym życiu, np. w trakcie czekania w kolejce albo wsparcia w innych codziennych obowiązkach. nigdy przenigdy nie odmawiajmy więc ciężarnej.

Masz ochotę przejrzeć kolejne zajmujące wpisy? Zachęcamy zatem na witrynę autora (http://animalab.pl/zwierzeta-laboratoryjne). Tam oczekują na Ciebie rzetelne szczegóły.

Przesąd bywa także bardzo zabawny. Jeden z moich faworytów mówi, by nie wyglądać przez wizjer w drzwiach, ponieważ to grozi, że nasz dzieciak będzie miał… zeza. Z czego wynika to przekonanie graniczące z pewnością, nie wiem, ale bez trudu sobie mogę wyobrazić, iż winne tu jest oko, które zbliżamy do wizjera, aby coś dostrzec. Tak je skrzywiamy, iż opanuje to zachowanie nasze dziecko…

Dla pań, które fantazjują o pociesze z pewnością spodoba się rada, że można prędko zajść w ciąże, potrzeba tylko zasiąść na miejscu, które uprzednio zajmowała… tak, kobieta w ciąży. Ktoś próbował? A co z panami, na nich też to działa? Taki mały figiel – interesujący wpis.

Na koniec kucharskie konotacje. Jeśli pragniemy urodzić dziewczynkę potrzebny jest apetyt na słodkości, zaś jeśli marzymy o chłopcu wybierzmy potrawy ostre i kwaśne. I nie malujmy się w ciąży, miłe panie, gdyż to najłatwiejsza droga do tego, żeby nasza córka w przyszłości zeszła na złą drogę.

Jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na ten temat, to notka z www też takie dane posiada, zatem kliknij tu, żeby je przeczytać.

/J]