W których sklepach kupować farby i kosmetyki do włosów?

Niemało kobiet kupuje farby i kosmetyki do włosów w drogeriach. Ale wiele z nich zastanawia się jednak nie tylko nad ich efektywnością, lecz również szkodliwością. Gdzie zatem należy kupować kosmetyki do włosów, żeby były one nie tylko skuteczne, lecz również bezpieczne?

Dziewczyna z potarganymi włosami

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, skuteczne farby, które używane są przez fryzjerki w salonach, mają w swoim składzie o wiele mniej amoniaku aniżeli preparaty z drogerii. Jest to możliwe z kilku przyczyn. Osoba nabywająca farby w drogeriach oczekuje, iż w niezwykle łatwy sposób osiągnie kolor dokładnie taki, jaki pokazany jest na zdjęciu na opakowaniu. Znaczna ilość amoniaku powinna zapewnić nam taki efekt. W salonie natomiast profesjonalny fryzjer obserwuje na bieżąco efekty koloryzacji i wydłuża lub skraca jego czas w zależności od potrzeb włosów czy ich indywidualnych uwarunkowań. Jeśli więc pragniemy farbować włosy bezpiecznie, zamiast drogerii warto wybrać raczej fryzjerski sklep w Szczecinie .

Z całą pewnością specyfiki gwarantowane w specjalistycznych sklepach fryzjerskich, muszą spełniać znacznie więcej funkcji niż te z drogerii. Preparaty wykorzystywane przez fryzjerów mają zazwyczaj znacznie silniejsze działanie, jednak są stosowane przez fachowców, którzy szczegółowo wiedzą, jak je dawkować i z nich korzystać,

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

dlatego też zapewniają bezpieczeństwo przy jednoczesnych oczekiwanych rezultatach.

Jeżeli mamy zaprzyjaźniony salon, o wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z jego asortymentu niż zakupy w drogeriach. Dzięki temu mamy szansę kupić nie tylko profesjonalne specyfiki, ale także dostać szczegółowe wiadomości na ich temat. Niestety warto pamiętać o tym, iż niezwykle często kosmetyki zakupione w fachowych sklepach (link do strony) są troszkę droższe od tych z drogerii. Za ceną stoi jednak o wiele lepsza jakość. Są one bardziej wydajne i w opinii wielu użytkowniczek o wiele lepiej spełniają swoje zdania.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani, po jakie specyfiki do włosów powinniśmy sięgnąć, bądź też jakie z nich będą bezpieczne dla naszych włosów, fryzjerki sklep w Szczecinie może być znacznie lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne eksperymentowanie z niesprawdzonymi specyfikami z drogerii.