Zdrowe włosy

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju włosy posiadasz, warto zapoznać się z dobrymi metodami ich pielęgnacji.Szampony i odżywki są podstawą codziennej pielęgnacji.

Szczególnie gdy nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić dziewczyny, które systematycznie zmieniają kolor włosów. Przyczyną gorszej kondycji włosów jest duża ilość chemii w farbie, która niszczy ich strukturę. Wówczas należy oprócz tradycyjnej odżywki, zastosować dodatkowe środki pielęgnacji, przykładowo maski z proteinami jedwabiu lub oleje do włosów, np.

Przedstawiany artykuł jest niezwykle interesujący, jednak bez ociągania przeczytaj też ten opublikowany tu w innym serwisie post – on również jest warty uwagi.

arganowy czy jojoba.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie zawierają chociażby konserwantów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, co sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, naturalne szampony i odżywki, zawierają większą ilość składników pielęgnacyjnych, pochodzenia roślinnego.

Tak na prawdę powinniśmy dbać głównie o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy często się przetłuszczają, to znaczy, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją odpowiednio oczyszczać. Warto mieć to na uwadze, ponieważ możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Warto także uważnie dobrać kosmetyki w przypadku skłonnej do alergii skóry. Wówczas zaopatrujmy się w kosmetyki o jak najprostszym składzie. Świetnie sprawdzą się także szampony przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub produkty z apteki (nasze źródło).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji włosów. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, warto zastosować specjalny preparat chroniący włos przed działaniem wysokiej temperatury. O tym na . Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po myciu, najlepiej letnią wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno trzeć ręcznikiem, gdyż w tak właśnie niszczymy ich strukturę i pozbawiamy blasku. Gdy kończymy suszyć włosy, przełączmy suszarkę na zimny nawiew. To najlepszy sposób, aby zamknąć łuski włosa, wygładzając fryzurę.