Jesienna ochrona delikatnej skóry – jakie wybrać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Pierwsze dni jesieni to trudny czas dla delikatnej skóry twarzy i dłoni. Jak o nią zatroszczyć się podczas pierwszych chłodnych dni? Intensywne wakacyjne słońce przyzwyczaiło naskórek twarzy i dłoni do upalnych temperatur. Nagłe ochłodzenie może spowodować spierzchnięcie naskórka na dłoniach i niekomfortowe ściągnięcie na twarzy. Właściwe kosmetyki pomogą jednakże intensywnie odżywić skórę i ochronić ją przed ostrym wiatrem.

Krem brzozowy

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk powinien zawierać przynajmniej glicerynę i zestaw witamin A, E i F. Formułę jeszcze wzbogacą wosk pszczeli i olej arganowy . Krem do rąk dobrze jest wcierać w dłonie, gdy tylko nadarzy się okazja – informacje. Natychmiast po myciu, po zmywaniu talerzy, porządkach, po powrocie do domu i obowiązkowo przed snem. Szczególnie nocą naskórek odbudowuje się najszybciej. Od czasu do czasu warto jest również nakładać grubszą warstwę kremu i założyć bawełniane rękawiczki.

Resztę takiej maski można spłukać po kilku godzinach. Kupując kremy do twarzy także warto przyjrzeć się składowi. Lepiej unikać substancji konserwujących i sztucznych barwników. Organiczne kosmetyki, wzmocnione witaminami i olejami dużo lepiej przysłużą się delikatnej skórze twarzy. Najlepiej jest wybrać specjalną formułę na chłodniejsze dni. Tego typu kremy do twarzy posiadają więcej substancji nawilżających, dzięki czemu naskórek uniknie wysuszenia.

Kosmetyk dobrze jest wklepać przynajmniej trzydzieści minut przed opuszczeniem domu. Dzięki temu zacznie już działać, gdy naskórek zostanie wystawiona na chłodniejsze powietrze. Jeśli, pomimo stosowania kremów, na twarzy pojawi się nieprzyjemna sucha skóra, najlepiej ją usunąć z pomocą łagodnych preparatów peelingujących. Najlepiej wybrać te odżywiające, z gliceryną i wzmocnione o witaminę C.

Krem do rąk oraz kremy do twarzy to niestety niewystarczająco, żeby zagwarantować kompleksową ochronę skóry. Należy zadbać o jej nawilżanie też od wnętrza. Można wspomagać się preparatami suplementującymi i zielnymi naparami, np. z pokrzywy albo skrzypu. Choć to truizm, warto także jeść dużo owoców i warzyw a także codziennie pić przynajmniej 2 litry wody mineralnej. Tutaj więcej: