Podstawowe wymagania co do pielęgnacji włosów, jak kupić najbardziej odpowiedni do ich stanu szampon

Pielęgnacja włosów ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia i wyglądu. Jeżeli są one dłuższe, to oprócz regularnego mycia należy je czesać lub szczotkować, przy krótszych można poprzestać tylko na myciu, lecz w każdym wypadku należy używać odpowiedniego szamponu. Włosy w czasie codziennego chodzenia mogą być narażone na działanie wielu niekoniecznie zdrowych czynników. Słońce, wiatr, kurz czy brud – to wszystko sprawa, że osadzają się na nich rzeczy, jakie należy usunąć.

tu

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak u każdego włosy będą inne i inaczej reagują na zewnętrzne czynniki, dlatego też szampony do mycia powinno się dobierać indywidualnie, mając na uwadze ich stan i oczekiwania.

Przeczytaj informacje i odkryj serwis, który zapewne Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Zrób to już teraz! Na pewno nie pożałujesz.

A że szamponów jest bardzo dużo, wystarczy zresztą przeglądnąć półki z nimi w drogeriach czy marketach, to wielu klientów staje przed trudnym wyborem. Producenci szamponów, tacy jak na przykład Wella chcą ułatwić wybór klientom i na opakowaniach poza składem piszą zastosowanie – jest to niezwykle pomocne, bo wiadomo będzie, czego należy się po szamponie spodziewać. Ale i tak trzeba go będzie przetestować i dopiero wtedy się oceni, czy spełnia on oczekiwania. Nieco więcej tu – na tej stronie.

Każdy rodzaj szamponu, mimo że oparty jest na podobnej bazie, posiada inne składniki. Przy włosach zniszczonych mogą to być różnego rodzaju roślinne wyciągi, które będą nawilżać i przyczyniają się do regeneracji struktury włosa. Podstawową rolą tego typu szamponów jest wzmocnienie i odżywienie włosów, tak aby wrócił im dawny wygląd i puszystość. Jeżeli ktoś ma kłopoty z tym, że mu się zbytnio przetłuszczają włosy, to powinien używać szamponów do tego rodzaju włosów, mają one w sobie substancje które osuszają skórę i ograniczające aktywność gruczołów łojowych.

W niejednym przypadku konieczne będzie zastosowanie szamponów leczniczych, przeznaczone są one dla osób mających problemy z różnymi schorzeniami. Jednak najwięcej w sklepach będzie szamponów do codziennego użytkowania, przeciętny wella szampon zawiera składniki odżywcze i nawilżające oraz ekstrakty z roślin, które mają działanie pielęgnacyjne i pozwalają utrzymać włosy w odpowiednim stanie.