Z jakiej przyczyny warto gotować na parze?

Gotowanie na parze jest współcześnie coraz bardziej atrakcyjną formą gotowania. Niesie ono za sobą wiele cennych zalet, w szczególności zaletą gotowania na parze jest to, iż dzięki temu tworzone jedzenie nie traci witamin i wartości odżywczych.

gotowanie szparagów

Autor: Thermomix

Nawet jeżeli sporządzamy zdrowe jedzenie, przykładowo warzywa, to gotując je w zwykły rodzaj pomnijmy, że najcenniejsze witaminy i minerały zostają w wodzie, którą potem wylewamy. Jeśli potrzebujemy jeść naprawdę zdrowo, a przy tym nasycać się wybornym smakiem oraz wyrazistym kolorem przygotowanych potraw, to pożądane byłoby zdecydować się na gotowanie na parze (zwłaszcza, że aktualnie w sieci można kupić takie cuda jak . Przykładowo, gotując ziemniaki w wodzie, tracą one aż 70 procent kwasu askorbinowego, w przypadku potasu, ziemniaki gotowane tradycyjne posiadają go mniej aż o 50 procent, natomiast gotowanie na parze sprawia, że jest go mniej ledwo o 6 procent. Różnica jest więc istotnie duża. Gotowanie na parze sprawia, że potrawy, które szykujemy są o wiele zdrowsze, albowiem dają układowi więcej wartościowych witamin i minerałów.

Aby zgłębić informacje na przedstawiany temat, to na początku poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie – wszystkie materiały przeczytaj w serwisie (https://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/deserki-truskawkowe/).

Gotowanie w wodzie wypłukuje wiele wartościowych witamin, nie wyłącznie potas, ale także żelazo, wapń bądź magnez.

Teraz bez kłopotu odkryjemy przeróżne rodzaje garnków, które są ofiarowane do gotowania na parze, takich jak na przykład parowar, jaki jest urządzeniem ogromnie wielofunkcyjnym. W parowarze zdołamy od razu przygotować parę rozlicznych potraw, gdyż ma on kilka poziomów, na przykład 2 lub 3. To sprawia, że przygotowywanie posiłków jest sporo szybsze – . Innym akcesorium do duszenia na parze jest sitko bambusowe, które nakłada się na zwykły garnek. Jest ono trwałe na niezwykle wysokie temperatury i na pewno okaże się użyteczne w naszej kuchni.

Gotowanie na parze nie jest wcale trudne i czasochłonne, czasami zdoła zająć nawet mniej czasu aniżeli gotowanie w wodzie. Jeżeli nie wiemy ile czasu gotować poszczególne warzywa, ryż albo kaszę, to informacje na ten temat naturalnie odkryjemy w Necie. W sieci odszukamy również fascynujące przepisy na potrawy gotowane na parze, chociaż nie tylko. Jeśli ciekawią nas nietypowe potrawy to zalecamy fondue, czyli potrawę, jaka sporządzana jest z roztopionego sera i białego wina.