Depilacja – sposób na seksowną i perfekcyjnie gładką skórę

Od dłuższego czasu jednym z najważniejszych zabiegów kosmetycznych jest depilacja. W przypadku panów jest to głównie usuwanie zarostu na twarzy. U kobiet wyboru miejsc do depilacji dokonuje się w oparciu o indywidualne upodobania i typ owłosienia. Jest to więc sprawa osobista.

Dbaj o nogi w pracy i w domu

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Usuwanie owłosienia może odbywać się na różne sposoby. Oprócz metod tradycyjnych aktualnie często stosuje się do tych zabiegów nowoczesny sprzęt, jakim jest laser (zobacz: laser nd-yag) diodowy. Różne metody charakteryzują się także zróżnicowaną skutecznością, widoczną głównie w szybkości odrastania owłosienia.

Depilacja samodzielna

Usuwania zbędnego owłosienia dokonuje się własnoręcznie rozmaitymi metodami. Podstawową jest golenie. Dawniej do tego celu używane były brzytwy oraz żyletki. Aktualnie najczęściej używane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, czasami posiadają także wymienne końcówki. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają używania środków kosmetycznych w formie pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety nie jest wysoka, włosy niezwykle szybko odrastają. Tutaj więcej newsów: markowe kosmetyki do włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory elektryczne lub na baterie. Ich podstawową zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystywania oraz komfort w stosowaniu. Są także bardziej skuteczne od zwykłych maszynek. Depilatory dla pań to urządzenia ciągle ulepszane; nadal jednak stosowanie ich powoduje ból. Podobnie kwestia wygląda w aspekcie plastrów z woskiem. Tę formę także można stosować własnoręcznie. Jest jednak przeznaczona do depilacji tylko niektórych okolic, poza tym odznacza się dużym poziomem bólu. Dla zaciekawionych tematem: .

Usuwanie owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Coraz więcej osób decyduje się na usuwanie niepożądanego owłosienia w gabinecie kosmetycznym. Ceny tego typu usług są dużo wyższe niż w razie depilacji samodzielnej, dają jednak o wiele lepsze efekty. Znaczną popularność zyskało w ostatnim czasie wykorzystanie takich technologii jak laser diodowy. Równie popularna staje się fotodepilacja. Obydwie usługi są stosunkowo mało bolesne, odznaczają się za to wysoką skutecznością. Ich ceny są zróżnicowane zależnie od okolicy, z której usuwa się owłosienie.