Jak nas postrzegają?

To, co nosimy na sobie, świadczy o nas. Sporo ludzi uznaje takie przekonania, które utrzymują, że najważniejsze jest to, co osoba posiada w duszy – talenty, temperament. To naturalne, że tego typu właściwości są istotne i powinny być pryzmatem, przez który ocenia się innych. Lecz rzeczywistość nie jest tak piękna.

Przedstawicielka płci pięknej, która nosi ekskluzywne marynarki, jakie oferuje np. aktualna kolekcja Zara, jest lepiej odbierana w oczach ludzi niż ta, która uwielbia luźne hipisowskie tuniki sprzed paru dekad.

Dalej upierasz się, że inni ludzie biorą przede wszystkim pod uwagę twoje cechy wewnętrzne? Trudno jest porzucić taką naiwność i zacząć postrzegać świat realistycznie. Oto mały eksperyment myślowy, niezwykle prosty, który zmodyfikuje twój sposób postrzegania. Dzwoni do ciebie pracodawca, u którego chcesz dostać posadę. Co wdziewasz przed pójściem na te istotne spotkanie? Spodnie Zara? Estetyczne buty ze skóry? świetny wybór odzieży. Jednakże nie wrzucaj tych ciuchów na siebie. Wciśnij na stopy twoje modne tenisówki – Do tego wdziej stare jeansy i bluzę ocieplaną, którą wdziewasz w zimne dni. Jesteś zszokowany? Dlaczego? Przecież potencjalny pracodawca wejrzy w twoją indywidualność i nie będzie spoglądał na ciebie przez pryzmat ubrań! To przecież bierze się wprost z lekkoduchostwa. Czy jesteś na tyle odważny, by przejść się na rozmowę o robotę w takich miłym, aczkolwiek niezbyt eleganckim ubraniu? Mamy wielką nadzieję, że nie, bo obecnie, gdy nadciąga kryzys gospodarczy, przyzwoitą pracę jest uzyskać bardzo ciężko…

Na oficjalne okazje, takie jak opisana wyżej rozmowa o posadę, warto założyć eleganckie ciuchy. Najlepiej przejrzyj propozycje, jakie oferuje dla ciebie najnowsza kolekcja Zara. W odzieży tej hiszpańskiej firmy zawsze będziesz czuć się pewnie, a ludzie będą postrzegać cię korzystnie.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która opisuje analogiczne wątki, także będą na pewno interesujące.

Źródło: domodi