Dbamy o idealną fryzurę. Najlepsze produkty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

Każda pani na co dzień wybiera przynoszącą efekty pielęgnację połączoną z utrwalaniem fryzury. Bardzo często te dwie czynności możemy połączyć, uzyskując naprawdę pożądane rezultaty. W jaki sposób to osiągnąć?

katalog kosmetyków Alterna

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem jest używanie sprawdzonych produktów do włosów, na przykład . Przy krótszych fryzurkach, polecanych szczególnie latem albo kiedy uprawiamy sporty, o objętość i podniesienie u nasady można zadbać już podczas mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na dopiero co umyte włosy możemy nanieść kosmetyki, które uniosą je u nasady i nieco je usztywnią (na przykład pianki, mgiełki unoszące włosy u nasady lub inne kosmetyki do włosów Wella, którymi możemy osiągnąć taki efekt wizualny). Ułatwi to sprawne zrobienie fryzury na okrągłej szczotce lub po prostu przy użyciu dłoni i grzebienia do tapirowania.

Na tej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, ale koniecznie sprawdź też inne szczegółowe informacje warstwa odsączająca. One również są bez wątpienia warte uwagi.

Później można zaledwie wzmocnić włosy lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak mocny wiatr lub wilgotne powietrze, będą działać niekorzystnie, więc warto mieć w domu kosmetyki z serii produktów fryzjerskich Wella Professional, które dają silniejsze utrwalenie fryzury zgodnie z naszymi potrzebami.

Kosmetyki do włosów Wella z linii kupowanej przez fryzjerów zawsze są też bogatsze o aktywne komponenty pielęgnujące, witaminy, organiczne olejki i woski – .

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w treści (http://domymax.pl/projekty-domow/domy-klasyczne/)? To oczywiście zbliżona tematyka, więc na pewno sugerowane materiały też są godne zgłębienia.

O krótkie włosy łatwiej się zatroszczyć, bo zwykle kilka ruchów palcami wystarczy, by je poskromić. Czasem wysychają samoczynnie i nie wymagają użycia prostownicy czy lokówki, dlatego nie są tak bardzo narażone na uszkodzenia powodowane przez zabiegi fryzjerskie z użyciem ciepłego powietrza, jak długie włosy. Do stylizacji włosów krótkich dobrze sprawdzą się rozmaite pasty albo woski. Przy włosach długich pielęgnowaniu włosów należy poświęcić dużo więcej czasu. Bardzo ważne jest tutaj chronienie końców przed rozdwajaniem się oraz chronienie pasm na całej linii przed suszeniem lub kręceniem. Wtedy świetnie nada się emulsja regeneracyjno-ochraniająca i podobne kosmetyki Alterna posiadające właściwości termoochronne.

Należy także zadbać o ich odżywienie. Tak się składa, że włosy długie i lekkie jak piórko mają skłonności do puszenia się, zwłaszcza przy złych czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna zaaplikowane tuż po myciu, takie jak serum wygładzające, oraz do wzmocnienia uczesania, jak ekstra mocny lakier do włosów, z pewnością zapobiegną ich skręcaniu się – .

Jest wiele linii, które poza cechami pielęgnującymi posiadają także cechy utrwalające uczesanie. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są mocne i odżywione, a przy tym świetnie się układają i trzymają się przez cały dzień.