Jak dobierać preparaty do pielęgnacji włosów?

Każdy z nas ma inny rodzaj włosów. Niezwykle istotne jest zatem, aby dobrać idealny sposób pielęgnacji, jaki będzie dostosowany do rodzaju naszych włosów. W ten sposób będą one zdrowe i piękne.
Jeżeli twoje włosy są tłuste, powinnaś stosować raczej specyfiki bez sylikonu.

Powinniśmy zwracać uwagę na składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, ponieważ to właśnie one każdego dnia wpływają na nasze włosy. Odżywki muszą być niezwykle lekkie, najlepiej używać te wymagające późniejsze spłukiwanie. Każdy fachowy sklep fryzjerski w Warszawie (sprawdź) ma w swojej ofercie również suche szampony, jakie możemy zastosować w sytuacjach, kiedy nie mamy okazji umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W sytuacji suchych włosów warto decydować się na specyfiki, które poza właściwościami nawilżającymi, będą miały funkcje ochronne. Powinniśmy dobierać kosmetyki z olejkami i składnikami pielęgnacyjnymi.

Zamierzasz zdobyć inne dane na ten temat? Na pewno notka z witryny także je posiada, więc kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Świetnie sprawdzą się delikatne odżywki, które należy nakładać po każdym myciu. Włosy po farbowaniu muszą być pielęgnowane ze szczególną uwagą.

koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie wpływa na strukturę włosa, a jeśli oprócz tego regularnie stosujemy suszarkę lub prostownicę, możemy dodatkowo pogarszać stan naszych włosów. Po pierwsze powinniśmy pamiętać, żeby kupować wyłącznie fachowe i sprawdzone farby do włosów. W tym przypadku o wiele dogodniejszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż typowa drogeria. Kolejna sprawa to odpowiednie szampony i odżywki, które pielęgnują nasze włosy, a równocześnie będą wpływać na trwałość koloru. W przypadku włosów delikatnych i wypadających, warto dobierać jedynie nieinwazyjne profesjonalne fryzjerskie kosmetyki. Szczególną uwagę trzeba zwracać na szampony i odżywki, które aplikowane są regularnie.

Należy zwracać uwagę nie tylko na szampony i odżywki, ale również wszelkie inne specyfiki, które stosujemy na naszych włosach. Sprawdźmy, czy stosowane lakiery albo pianki nie mają zbyt wiele nieodpowiednich składników. Idealną sytuacją jest, gdy preparaty stosowane do stylizacji, posiadają także właściwości pielęgnacyjne. Warto także ograniczać stosowanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów czy prostownic, gdyż one także wpływają niekorzystnie na strukturę naszych włosów.