Przesuszone włosy, odwodniona twarz, to jeszcze nie wyrok – dzisiejsze kosmetyki śpieszą na ratunek

Na niewłaściwy stan włosów wpływają rozmaite, mniej lub bardziej agresywne środki do pielęgnacji. Ponadto, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na wpływ szkodliwych uwarunkowań atmosferycznych. Gdy włosy robią się suche, kruche oraz podatne na wypadanie, dobrym sposobem staje się ich właściwa odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dziwi w tej sytuacji fakt, iż produkty przeznaczone do tego celu stają się niezwykle energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków – włosy nad morze.

Kosmetyki do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach bardzo rozpowszechnioną, chętnie używaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w użyciu, dają się łatwo i równo zastosować.

W przypadku mocniej zniszczonych włosów godne zaproponowania są balsamy lub odżywki ochronne, które nakłada się na parę chwil, a następnie spłukuje. Zimą warto poszukać emulsji do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza skórę, a przy okazji jest również ekologiczną substancją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą cerę całorocznie. Porą zimową słońce działa nadspodziewanie intensywnie. Należałoby więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na nartach. Również podczas spacerów pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery balsamem z ochroną UV. Trzeba zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko na stokach działają z dużo większą intensywnością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy też o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – .

Nie rezygnuj! Prosimy Cię, kontynuuj poznawanie atrakcyjnych tekstów. Może Ci w tym pomożemy? Zachęcamy zatem do naszej następnej witryny.

Korporacje pielęgnacji specjalistycznej, pomyślały o paniach, dla których wygląd jest istotna ale mają mało czasu na zabiegi i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym celem jest uzyskanie szybkich i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym rozwiązaniem są też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny aromat. Gdy mamy potrzebę na gorącą kąpiel, warto dolać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.