Bambus czy „bambus”? Kilka mądrości na temat właściwości tego przyjaznego dla środowiska materiału.

Słysząc nazwę „bambus” nasze myśli od razu kierują się do Azji. Mamy przed oczami wielkiego czarno-białego niedźwiedzia jedzącego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności owej rośliny, to jednak człowiek odgrywa tu równie wielką rolę. Leżąc na sofie i spoglądając na zasadzone w jednej z doniczek pędy bambusa i rozmyślając nad ich następymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że materiały, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten azjatycki surowiec.

Kolorowe skarpety

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o dominację w branży walczy niejeden producent skarpet. Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę. Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną bardzo pospolicie do różnych ubrań. Nie posiada żadnych specjalnych właściwości, jednak w ten sposób wytworzona, nadal jest reklamowana jako produkt lepszy niż inne. W Ameryce Północnej za podobne działania producent skarpet otrzymuje ogromne kary za wprowadzanie w błąd konsumenta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma potrzeby umieszczania podobnej informacji.

Chciałbyś odszukać analogiczne materiały na taki temat? Ta użyteczna oferta (http://www.pralnia-warszawianka.pl/prasowanie-na-telefon) przedstawia dokładnie to, czego szukasz.

W tym wypadku należy więc być czujnym – świadomy, rozsądny konsument powinien nabyć skarpety opisane jako stworzone z bambusa, a nie jedynie włókna bambusowego. Odzież wytworzona oryginalnie, z wiadomego i sprawdzonego miejsca jednak cieszy się sporym zainteresowaniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je wpierw firmy sportowe – dając światu bambusowe skarpety sportowe, a następnie firmy z odzieżą z wyższej półki. Oczywistym jest, że elegancki dżentelmen ma ochotę czuć się wygodnie przez cały dzień w lakierkach. Taki efekt oferują skarpety z bambusa . Także dla firm odzieżowych są bardzo korzystnym wyborem. Dzięki cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one nanosić wszelakie desenie. Bardzo często więc skarpety w takim standardzie jesteśmy w stanie ujrzeć na kramach świątecznych, odróżniające się od innych wieloma czynnikami. Mimo możliwości pomyłki nie ma sensu jednak rezygnować ze skarpet z bambusa. Jeśli są z oryginalnego materiału, to są doskonałą ideą do codziennego stroju, a jeśli tylko z wspomnianej wiskozy – to i tak to dobra, choć codzinna tkanina. Najważniejsze jednak jest to, by nie przepłacać.