Jak dopasować kostium kąpielowy do figury?

Panie niezbyt często wybierają się na plażę, bo boją się pokazywać swoje ciało. Sądzą, iż tam będą zauważalne wszystkie ich krągłości jak też niedoskonałości, przez co będą czuć się niezbyt komfortowo. A przecież są zaprojektowane specjalne stroje kąpielowe przeznaczone do rozlicznych rodzajów figur, wystarczy tylko poprzeglądać po czym wybrać najlepszy dla siebie. Oto parę głównych zasad, jakimi powinnyśmy się pokierować przy dobieraniu strojów kąpielowych.

kliknij tutaj

Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Warto kupować kostiumy kąpielowe w swym ukochanym odcieniu – będziemy czuć się w takim stroju dobrze oraz swobodnie, zaś dobry humor na plaży to już 50% sukcesu. Druga połowa to należyte dopasowanie kostiumu do figury. Takie stroje kąpielowe dwuczęściowe czy jednoczęściowe nie tylko mogą uwydatnić zbyt mały biust, ale również zatuszować biust zbyt duży.

Można też dopasować takie stroje kąpielowe, które nie tylko zakamuflują nazbyt obfite biodra, lecz również powiększą optycznie zbyt wąskie. Dziś nawet niedoskonałości górnych partii nóg z powodzeniem zdołamy zakryć, nie ukazując tego, czego nie chcemy zademonstrować.

Bikini stringi, Kostiumy kąpielowe składające się z dwu części winny być dobierane dla pań o smukłej linii ciała, natomiast kobiety o dość dużych gabarytach powinny zdecydować się na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe – kliknij tutaj. Nie jest to dewiza odgórna, ale z pewnością warto na serio zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się sporo otyłych kobiet, wkładając dwuczęściowe kostiumy plażowe. W jednakowej sytuacji są szczupłe kobiety, które po prostu wyglądają w kostiumach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również wymaga stosownego zaakcentowania. Wiele z dam wybiera zbyt małe biustonosze w nadziei, że optycznie pomniejszą biust, co jednak przynosi odwrotny wynik. Ważne jest wybranie właściwego usztywnienia, jakie zatrzyma piersi na ich miejscu. Istotnym czynnikiem są także paski – stroje kąpielowe na duży biust powinny posiadać szerokie paski, ale nie powinny być one głównym źródłem podparcia, mają zapobiegać zwisaniu. Na pewno niewskazane są w tym przypadku bikini na sznureczkach jak też łączone kółkami, stroje bez pasków oraz biustonosze obejmujące biust tylko do połowy.