Powody wykonywania operacji modelującej

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych uszu są rozmaite. Najczęściej sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To wyróżnianie się bywa nierzadko obiektem kpin. W wielu przypadkach prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Fachowcy od chirurgii estetycznej tłumaczą tę sprawę i zapewniają: zabiegi na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na ciele. Z drugiej strony zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Kolejne zmiany niosą za sobą niepewność, dodatkowe odczuwanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Modelacja małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym profilowanie skóry wokół ucha specjalnie przygotowanymi do tego szwami. Z reguły uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych godzinach po zabiegu. Dobrze wtedy mieć pod ręką tabletki przeciwbólowe, które – choć doraźnie i na moment – ale zmniejszą próg bólu.

Mniej więcej dwa tysiące złotych liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Cięcie i profilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców w zakresie chirurgii estetycznej. Operacja trwa kilkadziesiąt minut – góra godzinę. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze dni po operacji „pocięty” klient przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Przecięcia skóry i estetyczne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności spaja profesjonalna chirurgia estetyczna.

W przypadku korekcji uszu kluczowe staje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli decydujące się na operację mają poczucie gorszości przez występowanie małego, ale jednak mankamentu. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem fizycznym, ale poza tym także mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach należy poprzedzić właściwymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, w odstawkę na kilka dni muszą pójść papierosy i alkohol. Zwiększa się wtedy ilość przyswajanej witaminy C, zwykle czyni się to już tydzień przed zabiegiem.