W jaki sposób wybrać buciki do joggingu

Jedno z najbardziej podstawowych pytań, każdego początkującego biegacza – „jak wybrać buciki do biegania ?” Wybór obuwia do biegania jest nie lada sztuką, jeżeli pragniesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelkich kontuzji, pęcherzy a także pozostałych urazów, przeczytaj ten wpis, który pozwoli ci zakupić obuwie dobrze dopasowane do twej stopy.

Sneakersy New Balance to dobre buty do rekreacyjnego biegania, gdyż dobre buty do joggingu to takie, które w treningach nie będą nas krępować oraz zapewnią nam komfort użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. Jeżeli zachwycisz się wygodą już na początku a także stwierdzisz, iż buty mają to coś – nie frapuj się i kupuj – pod warunkiem, że przebiegłeś się w nich cokolwiek po sklepie.

buty

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwracaj uwagę na rozmiar. W trakcie biegu twoja stopa przemieszcza się do przodu o kilka milimetrów. Kiedy mierzysz but, upewnij się, iż duży palec nie styka się z czubkiem buta – unikniesz czarnych paznokci. Lepiej zostawić rozstaw jednego centymetra między dużym paluchem a czubkiem bucika. Z tego powodu twe buty do biegania będą częstokroć o rozmiar większe aniżeli buty do spacerowania. Twoja waga się liczy. Przy wadze 85 kg nie dobieramy tego samego modelu butów, co przy wadze 70 kg. Jeżeli ważysz więcej niż 75 kg, dobierz buty damskie Sneakers z dobrą amortyzacją, to jest takie, które mają podeszwę centralną z mocniejszej pianki a także dodatkową amortyzacją na pięcie i na podbiciu. Pamiętaj że większość damskich i męskich butów do biegania, jakie osiągalne są w sklepach, technologicznie określone są do wagi 80 kg. Więcej na stronie .

Droga utwardzana czy droga polna? But powinien być dostosowany do rodzaju podłoża, po jakim biegasz. Na drogi utwardzone dobierz obuwie z dobrą amortyzacją, albowiem w takowym terenie najszybciej się one zużywają. Jeżeli biegasz po polnych ścieżkach, wyselekcjonuj buciki, które znakomicie trzymają stopę i mają ząbkowaną podeszwę, dostosowaną do naturalnych przeszkód. Jeśli biegasz w terenie, poza dróżkami albo drogami, dla własnego bezpieczeństwa dobierz buty Sneakers damskie odpowiednie do tego typu terenu (zobacz tu). Buty do biegów terenowych powinny być mocne, znakomicie trzymać kostkę a także mieć dobrą przyczepność albo system trwały na ścieranie.

Kiedy mierzyć buty do joggingu? Najlepiej dobierać buciki pod koniec dnia.