Biżuteria, która przez wiele lat nie zmienia swojej roli i cały czas pozostaje cennym przedmiotem dla wszystkich kobiet.

Biżuteria od wieków stanowiła element ozdobny, który wzbudzał pożądanie pań niezależnie od wieku i stanu posiadania. Dziś nadal stanowi ciekawy dodatek, uzupełniający kreację i zadający szyku właścicielce.

Na przełomie lat moda i wzory się zmieniały, niektóre materiały pojawiały się w wyrobach biżuteryjnych i pozostawały tam na dłużej, inne były jedynie chwilowym krzykiem mody i szybko odchodziły w niebyt. W zależności od trendów, biżuteria mogła przyjmować formę niewielkich klejnocików, albo rzucała się w oczy pod postacią wielkich, krzykliwych brył i przepięknych wzorów. W zasadzie kilka rzeczy przez lata nie zmieniło się specjalnie. Po pierwsze metale takie jak złoto czy srebro zawsze będą w modzie i znajdują nabywców niezależnie od mody. Ma to również związek z tym, że metale te, tak samo jak szlachetne kamienie, stanowią rodzaj inwestycji, bowiem trzymają swoją wartość. Przykładowo kolczyki srebrne (cała oferta) albo złote, które znudziły się właścicielce, można oddać do złotnika, a ten przetopi cenny metal w inną wspaniałą

Przez lata zasadą było to, że biżuterię robili najlepsi specjaliści, czyli właśnie złotnicy i jubilerzy. Ich kunszt znany był w okolicy a świecidełka cieszyły się dużym powodzeniem, mimo niekiedy dość zaporowej ceny. Ich zaletą było to, że jako wyrób ręczny, były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. W epoce taśmowej produkcji, na sklepowe półki zaczęły trafiać wyroby mało ciekawe, nastawione na mniej zamożnego i mało wymagającego odbiorcę. ozdobę.

kliknij

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Takie same bransoletki srebrne czy tombakowe pierścionki mogło nosić nawet kilkaset pań. Taka unifikacja prowadziła także do obniżenia jakości biżuteryjnych wyrobów.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujący artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (http://www.lamalama.pl/), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Na szczęście rynek zaczął szybko weryfikować te mało ciekawe trendy i od wielu już lat górę zaczęła brać indywidualność projektów i niepowtarzalność wyrobów. Dużą różnicą będzie jednak to, że obecnie za produkowanie biżuterii zaczynają się brać osoby nie które nie mają zupełnie doświadczenia w zawodzie złotnika.

Będzie dobrze, jeżeli posiadają przynajmniej zmysł lub wykształcenie plastyczne. Wtedy wytwarzane chałupniczą metodą drobiazgi z drucików, koralików, sutaszu czy modeliny mogą mieć szansę żeby zaistnieć w biżuteryjnym świecie.