Zabiegi proponowane w zakładzie fryzjerskim

Obecnie rola fryzjera nie oznacza jedynie obcinania włosów i czesania. W skład jego czynności wchodzi wiele innych czynności, wiążących się z pielęgnacją włosów. Jest w nich sporo akcesoriów, ułatwiających wykonywanie tych usług, do których zalicza się prostownice do włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl
Salony fryzjerskie tradycyjnie podzielone są na damskie i męskie, jednak obecnie podział taki ulega zanikowi. Ma to miejsce ponieważ nawet zakłady wyłącznie męskie nie mogą w dzisiejszych czasach ograniczać swych usług jedynie do obcinania włosów. Nowoczesne zakłady fryzjerskie są w większości przypadków dla obu płci. Nie zmienia to faktu, że strzyżenie męskie jest zazwyczaj dużo mniej kosztowne niż damskie, przede wszystkim z uwagi na różnice w długości włosów. Zróżnicowane przedmioty, jeszcze kilka lat temu w ogóle nieznane, sa obecnie koniecznymi elementami wyposażenia. Zalicza się do nich na przykład grzebień do pasemek, który jest profesjonalnym narzędziem pomocnym w tego typu koloryzacji włosów.

Podcinanie włosów i modelowanieNajważniejszą usługą w salonach fryzjerskich pozostaje obcinanie włosów. Do tego celu przeznaczonych jest dużo rozmaitych narzędzi. Samych nożyczek występuje kilka typów, należą do nich nożyczki do cieniowania włosów. Do strzyżenia zazwyczaj męskiego służą maszynki do strzyżenia (odwiedź link). Przydają się zwłaszcza do usuwania włosów z karku i boków głowy. Czesanie przybiera rozmaite formy. Może to być typowe modelowanie włosów po strzyżeniu, przykładowo za pomocą okrągłej szczotki. Zakłady fryzjerskie wykonują również uczesania na specjalne okazje. Można więc poprosić o specjalne uczesanie na wesele, bal czy inną uroczystość. Przy czesaniu i ścinaniu włosów stosowane są rozmaite kosmetyki, zawierające na przykład argan oil (olejek arganowy), mający bardzo korzystny wpływ na włosy.

KoloryzacjaFarbowanie włosów powszechne jest od bardzo dawna. Umożliwia pokrycie siwizny, jak również po prostu zmianę barwy włosów zależnie od chęci. Koloryzacja w salonie fryzjerskim jest zwykle dużo trwalsza i bardziej profesjonalna niż ta wykonywana na własną rękę. Fryzjerzy dysponują szerokim wyborem środków do tego celu, przykładowo z serii Goldwell Colorance. Kosmetyków takich na rynku jest bardzo dużo, podobnie jak spora jest ilość producentów. Do znanych marek takich kosmetyków należą te z serii Wella Touch.