W czym do sypialni, czyli z jakiego powodu tak rzadko zamawiamy piżamy, a nawet niechętnie je wkładamy

Dwutygodniki dla kobiet po dwudziestce pełne są porad tyczących się modnego wyglądu, czyli właściwego doboru ubrań, tak aby były one bardzo dobrze dopasowane do konkretnego typu figury, a także w znacznym stopniu nie odbiegały od obowiązujących trendów. Styliści pamiętają też o dodatkach: obuwiu, aktówkach czy klipsach i koralach.

piżamy i bielizna nocna
Relatywnie mało uwagi teraz poświęca się piżamom, więc spróbujmy nieco uzupełnić te braki i nasze rozważania skoncentrujmy na tych elementach garderoby. Wspomniane milczenie można po części wytłumaczyć faktem, że piżamy męskie lub damskie wcale nie są odzieniem, w którym mogą nas zobaczyć inni. Nawet jeżeli panie domu chcą podać drugie śniadanie ze świeżo wyrwaną rzodkiewką, to do własnego ogródka wychodzą w szlafroku bądź po prostu zakładają swoje codzienne ciuchy. Tak już przyjęło się w naszej kulturze, ze piżama damska bywa praktycznie tylko ubraniem do sypialni. Opisana reguła pomału znajduje zastosowanie także w stosunku do naszych synów i córek – .

O piżamach bardzo często damy myślą dopiero wtedy, kiedy są zmuszone pojechać do szpitala specjalistycznego. Nawet kilkudniowy pobyt w tym miejscu jest związany wręcz z obowiązkiem zakupu nowiuteńkie garderoby, ponieważ najprawdopodobniej żadna dama nie będzie zamierzała pokazać się nieznajomym w nawet nieco znoszonej koszuli nocnej. A wśród tych najzwyklejszych piżam znajdziemy również modele do zadań specjalnych. Do takiej grupy z pewnością wliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy dla mam karmiących piersią ze specjalnie zapinaną górną częścią.

Małżonki świetnie znają antypatię życiowych partnerów do różnego typu piżam – tylko nieduża część przedstawicieli męskiej części społeczeństwa nosi taką garderobę. Powodów bywa parę, a każdy z mężczyzn miałby do przedstawienia swoje uzasadnienie. Jednym z wyjaśnień bywa wygoda spania w bieliźnie bądź zwyczajnej koszulce – zwłaszcza podczas lipcowych upałów każda ekstra warstwa odzienia może w skuteczny sposób zakłócić spokojny sen.

Z tych przyczyn piżamy – szczegóły w podanym źródle – męskie nie zawsze okażą się rewelacyjnym pomysłem na prezent, a zanim kupi się konkretny wzór, to warto podpytać o rozmiar, ponieważ w przeciwnym razie taka garderoba prawie z pewnością trafi na samo dno szafy bądź po prostu zostanie następnym upominkiem, tylko dla innej osoby.