Otyłość chorobą nowoczesnych czasów – czemu koniecznie trzeba dzisiaj walczyć z tym schorzeniem?

Otyłość oraz nadwaga to współcześnie dość niebezpieczny problem, który dotyka przeważnie społeczeństw rozwiniętych. Niestety, nadmiar tkanki tłuszczowej jest negatywnie odbierany nie tylko przez wzgląd na powszechny kult szczupłej oraz wysportowanej sylwetki. Z nadliczbowymi kilogramami idą w parze liczne schorzenia, jak cukrzyca, kłopoty ze stawami bądź ryzyko zawału serca.

moda

Autor: MKM
Z tego względu, walka z otyłością ma dzisiaj wielkie znaczenie. Nie jest to jednak prosta batalia i wiele osób ją przegrywa.Otyłość pojmowana jest jako uzależnienie od jedzenia, które powinno się leczyć tak samo jak uzależnienie od hazardu bądź alkoholu. Na świecie organizowane są specjalne ośrodki, które zajmują się prowadzeniem terapii, połączonych z aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą. Schudnięcie nie jest jednak proste, gdyż każdego dnia człowiek jest wystawiony na sporo pokus, między innymi w czasie zakupów w sklepie. Popularne przekąski zawierające ogromne ilości cukru, jedzenie fast foodów czy omijanie posiłków na rzecz nocnego obżarstwa to tylko nieliczne przyczyny otyłości. Nowoczesny tryb życia powoduje, że coraz więcej osób na Zachodzie musi rozpocząć walkę o swoje zdrowie i zrzucenie dodatkowych kilogramów. Przykładem, który wskazuje na skalę problemu jest fakt, że sklepy wprowadzają do swojej oferty sklep xxl, jako że takie jest zapotrzebowanie grupy docelowej. Dziś też znane sieciówki mają w ofercie bardzo duże rozmiary.

kurtki

Autor: Will Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromnym problemem jest ponadto otyłość dzieci. Zdarza się, że rodzice przenoszą złe przyzwyczajenia żywieniowe na swoje pociechy. Sposób odżywiania w dzieciństwie może mieć duży wpływ na zdrowie dzieci i ich dorosłe nawyki. Z tego powodu, dziś tak dużo mówi się o produktach sprzedawanych w szkolnych sklepikach, obiadach gotowanych na stołówce i większy nacisk kładzie się na edukację żywieniową dzieci, aby te wiedziały jak dokonywać mądrych wyborów. Przekarmianie dzieci to ogromny błąd, szczególnie jeżeli w codziennym menu królują produkty, jakie są niezdrowe. Podsumowując – otyłość to choroba dwudziestego pierwszego wieku, która zatacza dużo szersze kręgi.

Pamiętaj, że istotna oferta musi być pokazana w poważny sposób. Przeglądnij trochę kolejnych wpisów i kup taki produkt, który Ci odpowiada.

Otyłość kliniczna może stać się przyczyną śmieci, toteż konieczna jest wizyta u dietetyka.