Dlaczego panie bardzo chętnie wybierają towary profesjonalnych sklepów sprzedających artykuły fryzjerskie

Rynek preparatów oraz produktów do pielęgnacji włosów w naszym kraju jest szacowany na około sześćset milionów złotych, jak można zobaczyć w badaniach to właśnie na włosy klienci przeznaczają najwięcej pieniędzy. Popularność tej grupy produktowej widać zresztą bardzo dobrze w telewizyjnych reklamach. Największe firmy wydają rzeczywiście ogromne kwoty na to, aby promować swój nowy szampon do włosów czy farbę koloryzującą.

kosmetyki do włosów

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, duża część takich reklam skierowana jest do panów, zwłaszcza jeśli chodzi o szampony. W związku z tym że to właśnie mężczyźni mają więcej problemów z łupieżem, to szampony na tę dolegliwość są bardzo często promowane i reklamowane. Z kolei w przypadku kobiet przeważnie w reklamach widać różne preparaty do farbowania, tu dominuje kilku dużych graczy, którzy mają opanowane zdecydowaną większość tego rynku.

Jeśli będzie chodzić o jakość produktów kosmetycznych, to nie można im nic zarzucić, lecz ogromne kwoty przeznaczane na promocję i reklamę sprawiają, że wiele z nich kosztuje dość dużo. A przecież niewiele osób ma świadomość, że dużo lepsze jakościowo kosmetyki w podobnych cenach da się kupić w dobrych sklepach fryzjerskich. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są prawie wcale reklamowane, bo korzystają z nich głównie fryzjerzy, ale ostatnio dość często można tam również spotkać klientów z ulicy, kupujących na przykład tutaj – kosmetyki fryzjerskie profesjonalne.

Być może jest to efektem zwiększającej się popularności internetowych sklepów z tego typu wyrobami, da się w nich bowiem znaleźć nie tylko szeroką gamę produktów do pielęgnacji, lecz również porządne akcesoria do włosów i sprzęt przydatny podczas niektórych czynności. Polecany sklep to akcesoria fryzjerskie. Klientki, bo to panie właśnie najczęściej robią zakupy w tego typu sklepach, doceniają profesjonalną jakość sprzedawanych tam produktów. Sporo z nich po pierwszej próbie nie chce już sięgać po to, co jest tak promowane w telewizji. Za bardzo podobne kwoty dostają bowiem kosmetyki znacznie lepiej pielęgnujące włosy, a oprócz tego mające dużo lepszy skład od tych, jakie można kupić w marketach i drogeriach.