Jak ekologicznie dbać o skórę

Próbując dbać o skórę, zwykle wybieramy zakup popularnych w sklepach bardzo kosztownych produktów kosmetycznych. Świetnie rozreklamowane, zamykane w ślicznych opakowaniach firmowe artykuły, uruchamiają w kupujących w pewien sposób magiczne myślenie na temat tego, że kupują coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Mało jednak osób analizuje zawartość kremów, a nawet gdy próbują, opisy są zazwyczaj tak zagmatwane, że zawarta na nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie posiada branżowej wiedzy. Na tym głównie polega marketing w sektorze kosmetycznym, a zdecydowanie każdy musi się orientować, że domowe oczyszczanie twarzy, czy ukręcenie równie dobrego kremu jak te do kupienia w sklepach, nie jest tak trudne.

Tanie kosmetyki wytworzone domowym sposobem, to nie tylko oszczędzanie, ale także wielka satysfakcja dla każdego. Wystarczy jedynie odszukać w internecie skład receptur na emulsje, które będą odpowiadały zapotrzebowaniom naszego naskórka, a potem znaleźć dowolny sklep ze składnikami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Fora są potrzebnym wsparciem w tej dziedzinie, jak też skarbnicą wartościowych informacji. Znajdziemy tam również przepisy na domowe kremy na jesień, jak i sposób na zrobienie kosmetyków do pielęgnowania włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kobiety które wybierają tylko ekologiczne kosmetyki i jednocześnie nie chcą rezygnować z make up-u, powinny świetnie znać już kosmetyki mineralne.

Jeśli zamieszczone w tym artykule wiadomości przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na omówienie, które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link.

Są sporządzane bez środków chemicznych, więc naturalnie są przyjaźniejsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, jednak ich ochronne właściwości, są równieżbardzo wartościowe. Mogą być stosowane przez każdego, nawet gdy mamy skórę przesuszoną. Kosmetyki mineralne mają też własności antyalergiczne, co generalnie stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetwarzane tradycyjny sposób, nierzadko powodujące alergię.

Ekologia w każdej wersji jest dobra. Kosmetyki produkowane bez chemicznego przetwarzania i wolne od konserwantów, są zdecydowanie zdrowsze dla skóry – warto o tym pamiętać zanim następny raz złapiemy się w sidła marketingu.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/