Metoda na młodość czyli popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Wiele zależy też od typu urody. Faktem jest, że jedni starzeją się szybciej, inni wolniej.

Oczywiście warto dbać o siebie, aby zachować młodość, jednak na pewne zmiany nie mamy wpływu. Obecnie jednak nasza kultura narzuca nam model życia, zgodnie z którym musimy jak najdłużej wyglądać młodo i kwitnąco. Tak wszechobecny trend pozwolił na szybki rozwój dermatologii estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Coraz częściej po młodość w kremie udajemy się już nie do apteki, ale chirurga plastycznego. Odmładzające zabiegi są zazwyczaj bardziej skuteczne, chociaż ich ceny są raczej spore i nie każdego stać na taki luksus. Zasadniczo medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy niezawodnie przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach dermatologicznych możemy wykupić zabiegi, które dość radykalnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to powszechnie stosowana metoda, która nie wymaga ingerencji z użyciem skalpela. Przeważnie wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W sytuacji, gdy chcemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi wydatkami, ponieważ ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż klasyczny zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to jednak występują niektóre skutki uboczne przykładowo zaczerwienia i opuchlizny, które goją się z czasem. Inne informacje na

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Następny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 20 lat to botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy mają świadomość, na czym polega procedura ostrzykiwania botoksem (szczegóły na stronie DermaMedu), szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród ludzi show biznesu. W prasie plotkarskiej często komentuje się na zdjęciach znanych osób efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 80%.

Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne efekty są tymczasowe i po jakimś czasie należy wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wszystkich tego typu podskórnych zbiegów, również i tu powinniśmy liczyć z faktem, że pacjenci mogą czuć pewien dyskomfort. Ceny botoksu kształtują się przeważnie w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz oczywiście profesjonalizmu specjalisty.