Pora na lumpeksy

Chcesz być niezwykła, pragniesz odziewać się po swojemu, ale znane sklepy proponują jedynie skrojone dla wymagań większości ubrania? Boisz się wyglądać jak każda osoba, nie chcesz być jak osoba z gazetki promocyjnej. Zdajesz sobie sprawę, czego powinnaś oczekiwać, gdy pójdziesz się do popularnego sklepu z ubraniami, a co jak chcesz odnaleźć swój styl?

Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem są lumpeksy, co oznacza sklepy z odzieżą używaną. Chociaż od zawsze było ich w naszym kraju dużo, to od niedawna nastała najprawdziwsza moda na ten rodzaj

Kolorowy sweter

Autor: mike krzeszak
Źródło: http://www.flickr.com

odzieży. Powodów jest kilka. Najistotniejszy z nich – oczywiście! – czynnik ekonomiczny. Ubrania w lumpeksie są naprawdę niedrogie, stać na nie wszystkich, także człowieka z mniejszymi dochodami.

Dlatego też, gdy zapowiadany jest dowóz towaru to przed lumpeksem tłoczą się długie kolejki ludzi, którzy chcą znaleźć coś odpowiedniego dla własnych] potrzeb. Co ważne, że, w takim sklepie zakupić wszystko: od majtek i skarpetek (chociaż nie wszędzie znajdziesz bieliznę) po kurtki na zimę. Znajdziesz spodnie, eleganckie swetry damskie czy swetry proste damskie (sweterki proste kobiece), rozpinane koszule, swetry rozpinane damskie czy swetry wiązane damskie i tak dalej i tym podobne (swetry wiązane dla kobiet).

Kolejki, jakie tworzą się przed lumpeksami nie wynikają jednakże nie jedynie z

Manekin na wystawie sklepu odzieżowego

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

czynnika ekonomicznego. Dużo osób udaje się tam, aby istotnie znaleźć jakieś rewelacyjne, unikatowe ciuchy. Najczęściej udają się tam młode dziewczyny, które dość mają masówki, nie chcą ciuchów, które widzą na każdym kroku, pragną czegoś nowego i oryginalnego.

Coraz częściej w związku z tym powinno się zjawiać się w lumpeksie bardzo szybko, zaraz po nowej dostawie, bo jeśli zawitamy później możemy być pewni, że ostaną nam się gorsze partie towaru.

Chociaż jest coraz więcej takich punktów to jednak stali klienci wiedzą, kiedy najkorzystniej się udać, bo tam istotnie oczekują najlepsze partie odzieży. Jak coś się szykuje to idzie fama po mieście i później już od świtu wyczekują kobiety, starsze i młodsze, na to, co zostanie im zaprezentowane.

Wydaje się, że moda na lumpeksy nigdy nie zniknie, gdyż pomijając kwestie ekonomiczne bardziej od wszystkiego liczy się unikalność. Gdzie, jak nie w lumpeksie znajdziesz coś starego, ale kultowego, gdzie, jak nie tam odkryjesz ciuch, który zachwyci innych?