Włosy kręcone mogą prezentować się naprawdę pięknie, jednak wymagają niezwykle wzmożonej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą prezentować się faktycznie efektownie, jednak wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji, ponieważ najczęściej są zdecydowanie bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, szczotkowane na sucho loki zaczynają się puszyć, tym sposobem cała fryzura traci swój kształt, tym samym osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami powinny wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, aby wydobyć ich potencjał.

loki

Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (strona internetowa). Ogólnie, wskazane jest decydować się na używanie tych kosmetyków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do codziennego użytku powinien być łagodny. Często polecane są świetnej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy nebulizator cena). Marka ma w swoim asortymencie nie tylko szampony, ale także maski i odżywki, które widocznie wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone z reguły są dosyć suche z natury, dlatego regularne nawilżanie ma duże znaczenie dla ich zdrowia. Ponadto, warto pamiętać, by włosów nie czesać na sucho, ponieważ rozczesanie loków skutkuje trudnym w ułożeniu puchem. Wskazane jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeśli włosy są rzeczywiście splątane, warto nałożyć odżywkę. (Nowość: masła do ciała) Dzięki temu, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie wykorzystywana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei dużo mniej niszczą włosy.

Opracowane przez nas wątki zainteresowały Cię tak bardzo, że masz chęć na więcej. Nakłaniamy więc do nowej strony – po prostu naciśnij odnośnik (http://shapeofu.pl/zabiegi-na-twarz/).

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto także prawidłowo zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu doskonale sprawdzają się odżywki silikonowe czy jedwabie do włosów. Osłaniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są najczęściej najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również faktycznie wrażliwe. Kobiety, które mimo prawidłowej pielęgnacji i czesania włosów „na mokro” ciągle nie są w stanie wydobyć z nich odpowiedniego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Często bowiem konieczne jest lekkie pocieniowanie poszczególnych warstw włosów, tym sposobem będą one lżejsze. Jest również wiele technik suszenia, jakich zadaniem jest podkreślenie skrętu, chociażby słynny już plunking. Przede wszystkim, należy pamiętać, że wszystkie włosy posiadają inne potrzeby, wobec tego należy je obserwować i sprawdzać, które kosmetyki lub sposoby pielęgnacji rzeczywiście przynoszą zadowalające efekty. Więcej na stronie