W jaki sposób golić się oraz troszczyć się o męski zarost – wskazówki

Przyszła moda na zarost. Panowie chyba cieszą się z tego, iż gęsty zarost znów jest trendy, jednakże nie znaczy to, iż mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnowanie. Schludna broda czy wąsy nastręczają czasu. Idealne golenie nie jest szybkie oraz wymaga pewnej biegłości pielęgnacyjnej. Na początku musisz otworzyć pory. Możesz na przykład to zrobić przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręcznik na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się przykładowo po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz peelingiem. Może być to żel np. ze zmielonymi łupinami orzechów. Usunie martwy naskórek, który może blokować ostrza a także szybciej je stępiać. Przemyj ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (żeby zmiękczyć włosy. Później wmasuj krem lub piankę do golenia. Nim rozpoczniesz się golić, winna „poleżeć” na włosach przynajmniej dwie minutki. W jakim celu?

Ponieważ tyle czasu zajmuje piankom do golenia ich należyte działanie. Składniki powinny mieć czas, by spenetrować włosy. Jeśli golisz się po przykładowo trzydziestu sekundach, tak naprawdę golisz suchy włos i powiększasz ryzyko podrażnień. Zacznij golenie wzdłuż włosa. Polecam golarki tradycyjne. Po 2 pociągnięciach przepłukuj ostrze. W ów sposób unikniesz podrażnień i zminimalizujesz ilość wrastających włosów. Nie przyciskaj ostrza, kiedy się golisz. Potem ogol się „pod włos”. Spłucz wszystko zimną wodą. Wklep krem nawilżający. Niżej wskazówki pomagające pożegnać się z wrastającymi włoskami: Nie gol się zbyt szybko.

Gol się pierw z włosem, nie pod włos. Nałóż krem na co najmniej dwie minutki przed zaczęciem golenia. Wykonuj celne pociągnięcia oraz regularnie opłukuj golarkę. Ostrożnie z pianką. To nie jej ilość pomaga golić, a składniki, jakie uprzednio mają czas, żeby zadziałać. Za dużo piany wręcz utrudnia golenie, ponieważ oddala ostrza od twarzy.

Czy ta tematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link, pod którym odnajdziesz niezbędne Ci dane – sprawdź, że Cię zaciekawią na długo.

O ile jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, wymień maszynkę na taką, która posiada mniej ostrzy. Naturalnie unikaj kosmetyków z alkoholem. Nie wykorzystuj ręcznika, by oczyścić ostrze. Nie zostawiaj też golarki w wilgoci oraz wodzie, bo zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeśli masz gęsty zarost, wymieniaj je co 2 golenia.

Masz ochotę dowiedzieć się sporo informacji na ten zajmujący temat? Zatem ten wpis doczytaj tutaj (https://banery-druk.net/) następną witrynę pod tym linkiem.

Wykorzystuj kosmetyki do brody .