Skarpety będą ważnym dodatkiem do twojej garderoby, zadbaj, aby odznaczały się wspaniałą jakością

Skarpety są uzupełnieniem ubioru, zarówno tego zakładanego na co dzień, jak i bardziej eleganckiego. Są zakładane w równym stopniu przez panie i mężczyzn w każdym wieku. Niemniej o ile kobiety posiadają przyjemną alternatywę w postaci rajstop czy podkolanówek, panowie zostają skazani na skarpety męskie. Warto uczynić wszystko, by ten na pierwszy rzut oka nieznaczący fragment garderoby wyróżniał się doskonałymi cechami i zapewniał najlepszy komfort noszenia.

Rodzaj skarpet ma duże znaczenie dla skóry

bawełniane skarpetki

Autor: Vanda Mesiarikova
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż potrafi się wydawać, że typ skarpetek okazuje się zupełnie nieważnym detalem, bywa całkowicie inaczej. Tkanina i metoda produkcji skarpet ma wielkie znaczenie dla trwałości elementu, jak również dla komfortu użytkowania oraz zdrowia stóp. Sportowe skarpety wyprodukowane z tkanin zawierających sztuczne dodatki zazwyczaj nie wentylują powietrza, dzięki czemu nogi pocą się oraz wydzielają przykry zapach. Brak dopływu powietrza może doprowadzić również do zapaleń i schorzeń skórnych w okolicy stóp oraz paznokci.

Do garnituru niezbędne są ładne skarpety garniturowe

Poza materiałem, z jakiego wyprodukowane zostały skarpety, trzeba zważać też na ich kolor i krój. Do odzieży sportowej i codziennego stroju pasują skarpetki sportowe, do niskich adidasów idealnie dopasowują się krótkie skarpety, czyli tak zwane stopki. Gdy zamierza się pójść gdzieś w garniturze, czy to na arenie zawodowej czy przy okazji istotnej uroczystości, należy zakupić gustowne skarpety garniturowe, optymalnie w ciemnej tonacji. Wyglądają one elegancko i okazują się dyskretne.

Skarpetki nie tylko z bawełny

skarpetki

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

Przyjęło się uznawać, że najzdrowszą opcją okazują się skarpety wyprodukowane z bawełny, mimo wszystko okazuje się, że jest równie dobra opcja. Coraz większą renomą cieszą się skarpety bambusowe. Wytwarzane bywają one z włókna bambusowego, są naturalne i ekologiczne. Według producentów wspaniale wentylują powietrze oraz pozwalają skórze dobrze oddychać. Również ich cena nie bywa wygórowana oraz nęci do zakupu