Pielęgnowanie fryzury

Włosy są jednym z największych atrybutów kobiecości. Nieważne jaki mają kolor lub długość – zawsze muszą być odpowiednio zadbane. Niestety, farbowanie, codzienne stylizowanie, suszenie powodują, że czasami ich wygląd w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia. W jaki sposób w takim razie dbać o włosy, aby osiągnąć satysfakcjonujące wyniki? Jak kupować odpowiednie kosmetyki?

profesjonalne szampony do włosów
Najważniejszym krokiem powinien być zakup odpowiedniego szamponu. Rozwiązaniem są profesjonalne szampony do włosów, które można nabyć w sklepach fryzjerskich, salonach albo w internecie. Sprawdzą się także delikatne szampony, na przykład te przeznaczone dla dzieci. Ważne by nie zawierały silnych detergentów: SLS lub SLES.

Takie oczyszczające szampony powinny być wykorzystywane raz na jakiś czas, by usunąć nagromadzone zanieczyszczenia. Przy codziennym myciu łagodniejszy szampon będzie zdecydowanie rozsądniejszym wyborem. Na dodatek, włosy muszą zostać pozostawione do samoistnego wyschnięcia. Nie można wycierać ich ręcznikiem, ponieważ kiedy są mokre łatwiej ulegają zniszczeniom mechanicznym. Ewentualnie, można stosować suszarkę, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie suszyć kosmyków do końca. Naturalnie, poza szamponem, należy stosować także wartościowe produkty pielęgnacyjne – na półkach drogerii królują pod tym względem na przykład kosmetyki Schwarzkopf (atrakcyjna oferta). Bardzo ważne, by wyposażyć się w maskę silnie oddziałującą, którą będzie się stosowało przed myciem i odżywkę nakładaną już po myciu włosów. Gdy jest się posiadaczką włosów przetłuszczających się, można nie stosować odżywki na rzecz bogatszej pielęgnacji przed myciem bądź stosować ją wyłącznie od ucha w dół pomijając skórę głowy. Na maskę trzeba nałożyć na dodatek czepek oraz ciepły ręcznik. W wyższych temperaturach łuski włosa się rozchylają i składniki odżywcze łatwiej wnikają do jego wnętrza.

Ogromne znaczenie ma także odpowiednia stylizacja. Zróżnicowaną gamę kosmetyków można odnaleźć w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać dobrane w zależności od tego, jakie ma się problemy z włosami. Dla włosów kręconych chociażby warto nabyć preparat poprawiający skręt. Włosy przyklapnięte warto wzmocnić szamponami zwiększającymi objętość. Możliwości na dzisiejszym rynku jest więc faktycznie wiele.