Moda na sklepy z odzieżą używaną jest coraz bardziej zauważalna. Dlaczego jest taka tendencja?

Generalnie to powodzenie sklepów z odzieżą używaną aktualnie już nie jest dziwne. To zainteresowanie taką odzieżą trwa już kilka lat, chociaż przez ten okres wiele spraw się zmieniło. Kiedyś nie każdy szanował te ubrania myśląc, iż są gorsze, ponieważ używane, obecnie zaś są one traktowane jako normalne sklepy odzieżowe. Mimo, że oferują towar second hand, to jest naprawdę wysokiej jakości, a wybór jest pokaźny. Odzież używana w największej liczbie przypadków przychodzi do nas z zachodu, jak Anglia i Niemcy i jest to interesująca alternatywa dla „masówki”, jaką oferują różnorodne sieci sklepów. Masz w planach się tym zajmować, pragniesz być jak importer odzieży używanej? Koniecznie czytaj dalej!

secondhand

Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Przez parę lat odmieniło się postrzeganie tego typu sklepów. Dawniej robienie zakupów tam było wstydem, obecnie ludzie z kasą poszukują tam wyjątkowej odzieży – sprawdź: Dortex – używana odzież z zagranicy. Bo istotnie to w takich miejscach jesteśmy w stanie znaleźć rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, podobnie, jak na targach staroci jesteśmy w stanie odnaleźć prawdziwy skarb. Nie powinno więc dziwić, że kupowanie w lumpeksach to zwyczajna rzecz, zaś niezwykle istotnym argumentem jest też to, iż jesteśmy w stanie tam zakupić rzecz, jakiej nikt inny nie ma (odzież używana hurt oferta).

Jednocześnie, chociaż ilość klientów rośnie, to są oni coraz bardziej wymagający.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę torebka worek, która odnosi się do omawianej kwestii, więc zapewne też Cię zainteresuje.

To oznacza, że osiągnięcie zadowolenia coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem. Musisz więc zadbać o towar, ale także o idealne warunki do robienia zakupów. Z tego względu Twój sklep musi dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością znane marki odzieżowe. To już nie są czasy, gdy lumpeks mógł być zlokalizowany praktycznie wszędzie, nawet w najbardziej brzydkich miejscach. Aktualnie nie da się tego zrobić po macoszemu, nieodzowny jest więc branding marki, wystrój sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co równie istotne najlepsza ekspozycja towaru.

Handel odzieżą używaną to przyszłość, ale nie da się nic osiągnąć bez wysiłku. Potrzeba jest ciągłego rozwoju, ulepszania swojej oferty, dbanie o każdego klienta. Jest bowiem tak, że ludzie z jednej strony pragną kupować jak najtaniej, lecz z drugiej strony liczą na coraz większą jakość prezentowanej oferty. Zadaniem więc sklepów z odzieżą używaną jest pogodzenie tych dwóch pragnień. Jeśli to zrozumiemy naprawdę mamy szansę na sukces w tej branży.