Kuracja, zupełnie tak samo jak późniejsza rekonwalescencja, staje się powinnością podejmowaną przez lekarzy rozmaitych specjalizacji

Damy, które uskarżają się na różnego typu dolegliwości narządów ruchu, doskonale wiedzą, jak taka przypadłość jest w stanie utrudnić powszednie życie. Ból przy poruszaniu się niekiedy pozostaje tak duży, że nie wystarczają już żele albo tabletki przeciwbólowe nabywane w punkcie aptecznym. Co więcej, te bardziej poważne schorzenia wymagają leczenia w szpitalu. Taki los staje się udziałem także osób w kwiecie wieku – wystarczy przewrócić się na śliskim chodniku i nieszczęście gotowe.

link

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli decydujemy się na zapisanie się na wizytę do specjalisty i już wpisujemy w Google hasło ortopeda Kraków, to musimy zarazem pamiętać, że czekają nas też wizyty u doktorów pozostałych specjalizacji. Aby móc całościowo leczyć nawet tak popularne zwichnięcia, potrzebna jest współpraca między lekarzami. Prześledźmy więc drogę, jaką musi przebyć chory, który cierpi na uciążliwy ból masażysta kolana.

O frazie chirurg ortopeda Kraków już wzmiankowaliśmy, więc już w tym momencie jesteśmy w stanie przekroczyć próg gabinetu, do którego wprzódy pisaliśmy zapytania o wolne terminy wizyt. Dalsze leczenie bywa uzależnione od przeprowadzonego wywiadu i efektów badania. Najczęściej jesteśmy kierowani do kolejnego lekarza z drugim stopniem specjalizacji, a konkretniej do radiologa. Badanie promieniami Roentgena pozwala uwidocznić grupę zmian niewidocznych w czasie badania fizykalnego. Dzięki temu nasz ortopeda jest w stanie postawić odpowiednią diagnozę i wybrać najlepszą formę kuracji.

Jedną z możliwych form leczenia pozostaje leczenie farmakologiczne. Jednak nie zawsze jest ono skuteczne. W wielu przypadkach nasze nadgarstki trafiają do gipsu lub są czasowo unieruchamiane. Kiedy i tak szeroko zakrojone działania okazują się nieskuteczne, wtedy najprawdopodobniej czeka nas np. operacja kolana. A kiedy trzeba zagwarantować stabilność tej części nogi, to dodatkowo nasz ortopeda zasugeruje zabieg znany w naukach medycznych jako rekonstrukcja więzadła krzyżowego.

Gdy leczenie operacyjne, a nierzadko i to farmakologiczne, się skończy, nadchodzi czas na rehabilitację. Niekiedy na własną odpowiedzialność podejmowana próba usamodzielniania się nie przynosi żadnych efektów. Nic dziwnego w tym, że większość osób wyjeżdża do szpitali rehabilitacyjnych, aby tam dochodzić do pełni sił. Takie działania są szczególnie ważne dla sportowców – fachowa pomoc rehabilitanta jest w tym przypadku bardzo wskazana.